KNURÓW: CONCORDIA ROZEGRAŁA SWÓJ PIERWSZY SPARING. SPOTKANIE OGLĄDAŁ TOMASZ HAJTO.

0
539

Pierwszy mecz kontrolny już za nami. Sportowy, udany debiut zaliczył też modernizowany Stadion Miejski w Knurowie. Do zapełnienia trybuny było jeszcze daleko, ale już teraz dało się zauważyć spore zainteresowanie. Przybyli kibice zostali nagrodzeni przez niebiosa wspaniałą opalenizną, którą zapewne będą mogli się pochwalić przed znajomymi. Sportowych wrażeń tym razem nie było za wiele, ale to wszak dopiero początek przygotowań. Spotkanie z trybun knurowskiego Stadionu oglądał wielokrotny reprezentant Polski i były piłkarz między innymi Górnika Zabrze Tomasz Hajto.

Concordia Knurów – Górnik Zabrze / rezerwy & CLJ

2:4 (0:1)

W pierwszym meczu kontrolnym Zbigniew Matuszek miał do dyspozycji 15 zawodników. Górnik Zabrze natomiast sprawdził w boju, aż dwa zespoły. W pierwszej części gry nasi zawodnicy rywalizowali z trzecioligowymi rezerwami Górnika (białe stroje), natomiast w drugiej ich miejsce zajął zespół grający w Centralnej Lidze Juniorów (stroje czerwone).
Wysokie temperatury jakie w ostatnich dniach opiekają nasze ciała i radują urlopowiczów, mocno dały się we znaki piłkarzom. Generalnie zawody nie były porywającym widowiskiem, ale nie o fajerwerki tu chodziło. Porównując skład Concordii z tym, który walczył w rundzie wiosennej widzimy sporo zmian. W knurowskiej drużynie zagrało czterech testowanych zawodników – Obwiosło Konrad, Słaboń Patryk, Mucharski Kamil, Skyba Bohdan. Pierwsza połowa dość wyrównana, choć składnych akcji więcej było po stronie rywala. Obaj bramkarze zaliczyli po jednej widowiskowej interwencji, parując po strzałach z dystansu piłki na rzut rożny. Jedyna bramka w tej części gry padała w 36min. i dała ona prowadzenie Górnikowi, niewiele jednak do szczęścia zabrakło, by piłkę z linii bramkowej wybił jak zawsze niezwykle aktywny „Pedro”, czyli Piotr Buchalik.
W drugiej odsłonie, świeże siły Górnika reprezentowane przez zawodników CLJ podkręciły tępo spotkania i w ciągu 16 minut dorzuciły do wyniku dwie bramki. W 56 minucie, w sytuacji jeden na jeden z Konradem Obwiosło górą był zawodnik Górnika. Pięć minut później, po błędzie naszego obrońcy, który traci w dryblingu piłkę w okolicach własnego pola karnego i było już 0:3. Mimo ogromnego zmęczenia udało się jednak naszym zawodnikom znaleźć drogę do bramki rywala. W 84min. szybko wykonany rzut z autu przez Rafała Gałązkę, który uruchomił na skrzydle Grzesia Górkę, ten idealnie dośrodkował w pole karne do Patryka Hałasa, który nie dał szans bramkarzowi zmniejszając wynik na 1:3. Na minutę przed końcem Górnik podwyższa na 1:4, ale to Concordia zakończyła spotkanie celnym trafieniem w 90 minucie. Wynik spotkania na 2:4 ustalił (zmniejszając wynik porażki) swym drugim celnym trafieniem Patryk Hałas, który w ostatnich 10 minutach testowany był na pozycji napastnika. Asystę w tej akcji ponownie zaliczył Grzegorz Górka. Przed naszym młodym zespołem jeszcze sporo pracy. Są to jednak zawodnicy, którzy od najmłodszych lat noszą herb Concordii Knurów na sercu, który mimo wielu zawirowań w Klubie i wokół Niego ciągle jest im bliski. Zawsze marzyli, by kiedyś w seniorskiej piłce reprezentować barwy Concordii i wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon może należeć do nich. Byli tu zawsze, na dobre i na złe. Pewnie zaliczą niejedną wpadkę, ale jestem pewien, że tylko ich to wzmocni. Kilku starszych kolegów dopełni jakości i pewnie jeszcze nie raz będziemy mogli na nowym obiekcie Stadionu Miejskiego w Knurowie cieszyć się i obserwować spełniające się marzenia tych chłopaków – naszych synków, naszych wychowanków.

Concordia zagrała w składzie:
Stanek Maciej (46′ Obwiosło Konrad) – Bociek Marcin, Mikulski Mateusz, Gałach Paweł (80’Bociek Marcin), Słaboń Patryk (61’Mikulski Michał) – Mikulski Michał (46’Mucharski Kamil), Górka Grzegorz (61’Lipka Patryk), Buchalik Piotr, Hałas Patryk (46’Gałązka Rafał), Skyba Bohdan (67’Hałas Patryk), Lipka Patrk (46’Kutypa Bartosz).

Bramki:
0:1 36min. Górnik
0:2 56min. Górnik
0:3 61min. Górnik
1:3 84min. Patryk Hałas
1:4 89min. Górnik
2:4 90min. Patryk Hałas

Kolejny mecz kontrolny już w najbliższą sobotę, a rywalem będzie Iskra Pszczyna. Początek meczu o godzinie 11:00 – Stadion Miejski w Knurowie przy ul. Dworcowej.

Źródło: https://www.facebook.com/concordiaknurow.klubsportowy/posts/641627766036266

Foto: https://www.facebook.com/concordiaknurow.klubsportowy/posts/641627766036266

Foto: Robert Hałas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here