UWAGA! Dołącz do nowej grupy Knurów - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kradzież na MOP przy A4 – ostrzeżenie dla kierowców


Na Miejscu Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4 w okolicy Proboszczowic miała miejsce kradzież z włamaniem, która wydarzyła się w nocy z 28 na 29 maja. Sprawca, wykorzystując chwilę nieuwagi kierowcy, wszedł do pojazdu i ukradł plecak oraz gotówkę. Zdarzenie to staje się kolejnym dowodem na niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą nocne postoje w takich miejscach.

W wyniku incydentu poszkodowanym okazał się obywatel Macedonii, który spał w swoim pojeździe. Krytyczne momenty, w jakich dochodzi do takich kradzieży, często mają miejsce w godzinach nocnych, kiedy to złodzieje mogą działać bez obaw o wykrycie. Z tego powodu organizacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo apelują do kierowców o zachowanie czujności i ostrożności podczas postojów w MOP-ach.

W celu zminimalizowania ryzyka kradzieży, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zaleca się, aby kierowcy zawsze zamykali drzwi swoich pojazdów i regularnie sprawdzali, czy zamek zadziałał. Cenne przedmioty powinny być schowane i niedostępne z zewnątrz. Należy również wybierać oświetlone strefy MOP oraz unikać zatrzymywania się w odludnych miejscach. Warto obserwować otoczenie oraz zachować szczególną ostrożność wobec obcych, którzy mogą wydawać się podejrzani. W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości, należy niezwłocznie zgłaszać sprawę policji, co może przyczynić się do szybkiego zatrzymania sprawców.

Źródło: Policja Gliwice


Oceń: Kradzież na MOP przy A4 – ostrzeżenie dla kierowców

Średnia ocena:4.62 Liczba ocen:22


Zobacz Także