Wczoraj w Knurowie odbył się czwarty i ostatni turniej szachów szybkich, w którym wzięło udział 41 uczestników. Zawody miały miejsce w hali sportowej przy ul. Górniczej, a w rywalizacji zwyciężył Michał Jelonek. Na podium w kategorii seniorów znaleźli się również Norman Estuye i Mariusz Gołda. Cały cykl turniejów wygrał Karol Kukuła, który pokazał znakomitą formę w całym roku.
Wyniki turnieju szachowego jednoznacznie wskazują na dominację Michała Jelonka, który zdobył 7 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęli Norman Estuye oraz Mariusz Gołda, zdobywając odpowiednio 5.5 i 5 punktów. W sumie w turnieju wzięło udział wielu znakomitych graczy, którzy rywalizowali w atmosferze fair play oraz zapału do gry w szachy.
W klasyfikacji Grand Prix 2025 najlepszym seniorem okazał się Karol Kukuła, który zdobył 18 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Kazimierz Tchórzewski oraz Mariusz Gołda, którzy również mogą być usatysfakcjonowani swoimi osiągnięciami w obecnym sezonie. W kategorii juniorów na czoło wysunął się Jan Wierzbica, który dzięki znakomitym wynikom zakończył rywalizację z 14 punktami.
Turniej i całe Grand Prix szachów w Knurowie przyciągnęły wielu pasjonatów tego sportu, a ich wysoka frekwencja świadczy o rosnącej popularności szachów w regionie. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu wydarzenia będą kontynuowane, a w przyszłości przyciągną jeszcze więcej uczestników i widzów.
Źródło: MOSIR Knurów
Oceń: Finałowy turniej szachowy w Knurowie zakończony
Zobacz Także



