Ważne! Nabór do programu społecznego Pracownie Orange.

0
304

Zachęcamy instytucje i organizacje działające na terenie powiatu gliwickiego do wzięcia udziału w programie społecznym Fundacji Orange pn. „Pracownie Orange”, który ma służyć zapewnieniu mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzeniu miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeni do wspólnych działań lokalnych społeczności.

W tegorocznej edycji Fundacja Orange ma zamiar założyć 25 nowych Pracowni Orange w miastach i wsiach o populacji do 40 000 mieszkańców. Oferują bezpłatne wyposażenie w komputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsolę do gier, zestaw lofirobotów oraz zestaw mebli. Fundacja przekaże także środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz oznakowanie lokalizacji. Ponadto zadba o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a liderom Pracowni zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów, wizyt studyjnych i możliwości zdobycia grantów finansowych.

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją, (tj. gminą, organizacją pozarządową, ośrodkiem pomocy społecznej, instytucją kultury, świetlicą wiejska oraz domem kultury, organami i jednostkami organizacyjnymi kościołów lub związków wyznaniowych, szkołą lub inną publiczna placówką oświatową) przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy w terminie do 8 września, znaleźć lokal, w którym będzie mogła funkcjonować pracownia oraz wypełnić formularz dostępny na stronie www.pracownieorange.pl. Spośród nadesłanych wniosków komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji 25 Pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej www.pracownieorange.pl.

Dane kontaktowe organizatora projektu: adres e-mail rekrutacja@pracownieorange.pl oraz numer telefonu + 48 518 541 846.

Źródło i foto: www.starostwo.gliwice.pl

www.pracownieorange.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here