WARSZAWA: KOLEJNE ZWYCIĘSTWA DAMIANA DURKACZA. BĘDZIEMY MIELI OLIMPIJCZYKA?

0
402

Zawodnik Klubu Sportowego Spartan Knurów Damian Durkacz, który na co dzień trenuje pod czujnym okiem trenera Ireneusza Przywary po raz kolejny reprezentował nasz Kraj w międzynarodowym meczu pięściarskim, tym razem Polska podejmowała Kanadę.

Spotkanie odbyło się w Warszawie, gdzie podopieczny Ireneusza Przywary stoczył dwie walki, w obu zwyciężył. Celem Knurowianina jest występ na Igrzyskach Olimpijskich i walka o medale dla Polski. Po udanych walkach w niedawno zakończonym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Krasnożona i zwycięstwie w tej imprezie zawodnik Spartana stoczył kolejne walki zakończone sukcesem. W trakcie spotkania z Kanadyjczykami Damiana wspierał osobiście trener Ireneusz Przywara, który wybrał się do Warszawy. Nasuwa się pytanie w jaki sposób Knurowianina wspierają władze Knurowa, poza coroczną symboliczną nagrodą finansową (kilkaset złotych- raz na rok!)?

Czy władze miasta zapewniają takim zawodnikom jak Damian Durkacz (z różnych dyscyplin sportowych), takie podstawowe ,,narzędzia” jak karnet na basen, czy saunę? Na te pytania odpowiemy już wkrótce…

Sam Damian o swoim występie pisze tak:

,,W minionym weekendzie, uczestniczyłem w meczu bokserskim, który odbywał się w stolicy Polski! W 3 dni, stoczyłem 2 bardzo mocne walki z reprezentantami Kanady.😊 Obydwie wygrałem jednogłośnie na punkty! Cieszę się że mogłem ponownie reprezentować swój kraj! I wygrać dla niego pojedynki!”.

Serdecznie gratulujemy Damianowi Durkaczowi i jego trenerowi Ireneuszowi Przywarze, życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych.

Źródło i foto: Damian Durkacz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here