W STAROSTWIE O BEZPIECZEŃSTWIE…

0
241

23 października w Starostwie Powiatowym w Gliwicach odbyło się spotkanie poświęcone współpracy na poziomie lokalnym związanej z realizacją zadań z zakresu bezpieczeństwa narodowego, obrony cywilnej oraz zarządzania kryzysowego.

Wzięli w nim udział: starosta gliwicki Waldemar Dombek, Jacek Zarzycki z Zarządu Powiatu Gliwickiego, komendant 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach płk Maksymilian Kajdan, wojskowy komendant uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Roman Nowogrodzki, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec Jan Spałek, a także przedstawiciele 6 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, nadleśnictw Rudy Raciborskie i Rybnik oraz Starostwa Powiatowego w Gliwicach – Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informatyki oraz Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Podczas spotkania omówione zostały m.in. zagadnienia dotyczące wsparcia społeczeństwa i władz cywilnych przez Siły Zbrojne RP w przedsięwzięciach realizowanych w przypadkach zagrożeń niemilitarnych – szczególnie w zwalczaniu klęsk żywiołowych oraz przekazywania i weryfikacji komunikatów w ramach systemu wczesnego ostrzegania realizowanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– Punktem wyjścia do dyskusji były wydarzenia z lipca bieżącego roku, kiedy to m.in. przez okolice Kuźni Raciborskiej, przeszła trąba powietrzna. Akcja usuwania skutków nawałnicy wymagała sprawnej współpracy wielu służb i organów z tamtego regionu. Narada w starostwie służyła wymianie informacji i zacieśnianiu współpracy w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego na naszym terenie – informuje starosta Waldemar Dombek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here