W niedzielę zawody wędkarskie na ,,Moczurach” i ,,Jaskini”.

0
484

W niedzielę, 4 czerwca, odbędą się coroczne, tradycyjne spławikowe zawody wędkarskie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Jak zawsze rywalizacja młodych wędkarzy odbędzie się na stawie „Jaskinia” w Szczygłowicach oraz na stawie „Moczury” w Knurowie. Organizatorami zawodów jest Koło nr 28 PZW w Knurowie, Stowarzyszenie Wędkarskie „Górnik II”, Gmina Knurów oraz MOSiR Knurów.

Zawody w Knurowie (staw „Moczury”) organizowane są dla dzieci w wieku od 5-14 lat w dwóch kategoriach wiekowych 5-9 lat, 10-14 lat z podziałem na chłopców i dziewczynki. Początek zawodów o godz. 9.00, zakończenie ok. 12.30.

REGULAMIN ZAWODÓW W KNUROWIE

  1. Zawody rozgrywane będą metodą spławikową.
  2. Połowu można dokonywać jedną wędką.
  3. Na czas trwania zawodów znosi się wymiary ochronne ryb. (Wszystkie złowione ryby po zważeniu przez sędziów wracają do łowiska)
  4. Zapisy do udziału w zawodach odbędą się w dniu 4 czerwca 2017 roku w godzinach 8.00-8.30 na wyznaczonych stanowiskach przy „Rybaczówce” koła.
  5. Start dla wszystkich grup o godzinie 9.00.
  6. Grupa wiekowa od 5-9 lat dokonuje połowu przez 1,5 godziny.
  7. Po upływie 1,5 godziny o 10.30 sędziowie zawodów rozpoczną ważenie ryb na stanowiskach. Po zważeniu ryb młodsza grupa udaje się do „Rybaczówki”, gdzie będą ogłoszone wyniki, wręczone paczki, a najlepszym nagrody rzeczowe.
  8. Starsza grupa 10-14 lat dokonuje połowu przez 3 godziny. Po sygnale dźwiękowym sędziowie rozpoczną ważenie ryb na stanowiskach. Po zważeniu starsza grupa udaje się do Rybaczówki, , gdzie będą ogłoszone wyniki, wręczone paczki, a najlepszym nagrody rzeczowe.
  9. Dzieci uczestniczące w zawodach muszą być pod opieką osoby dorosłej.
  10. Dzieci łowią samodzielnie.

Zawody odbywające się na stawie „Jaskinia” w Szczygłowicach rozpoczną się o godz. 7.00. Zakończenie rywalizacji i wręczenie nagród zaplanowane jest ok. godz. 11.30.

Źródło i foto: MOSiR Knuró www.mosirknurow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here