,,TRUCIZNA PŁYNĄCA Z KRANÓW W GLIWICACH I OKOLICY”? GLIWICKIE PWiK ZAPRZECZA.

0
150

Znana restauratorka- Magda Gessler na łamach ogólnopolskiego dziennika-Super Express tłumaczyła niedawno dlaczego nie otworzyła swojej restauracji w Gliwicach- informuje gliwicki portal informacyjny 24gliwice.pl- restauratorka twierdzi że w Gliwicach jaki na całym Śląsku woda jest zatruta arsenem. Informację stanowczo dementują gliwickie wodociągi…

Wypowiedź Magdy Gesller 

odbiła się w regionie szerokim echem, restauratorka w wypowiedzi dla SE mówi:

,,Nie otworzyłam restauracji w Gliwicach, bo oficjalnie powiedziano mi, że w wodzie jest arsen, więc cały Śląsk jest tak zatruty. Z kranu płynie tam trucizna. – zauważa gwiazda „Kuchennych rewolucji” w rozmowie z Super Expressem. – O tym się nie mówi, ale arsen, którego jest w nas coraz więcej, to przyczyna wielu nowotworów – twierdzi Gessler.

Polecam też każdemu zbadać wodę, która leci u nas w kranie, żeby jej nieświadomie nie pić, bo może być skażona. Do spożycia najlepiej kupować wodę w butelkach, bo jest przebadana i nie zawiera szkodliwych substancjI”

– dodaje restauratorka.

OŚWIADCZENIE PWiK Gliwice:

W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego skażenia arsenem gliwickiej wody, które ukazały się w dniu 23.11.2018r. na łamach gazety Super Express Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. kategorycznie dementujemy powyższe informacje.
Jednocześnie informujemy, że woda dostarczana do mieszkańców Gliwic i ościennych gmin pochodzi z ujęć głębinowych pochodzenia triasowego, a w składzie chemicznym utworów geologicznych otaczających wody nie występuje naturalnie arsen. Potwierdzają to badania zarówno geologiczne oraz wód głębinowych wykonywane przez Instytut Geologiczny oraz Państwowy Zakład Higieny na nasze zlecenie.
Woda dostarczana przez PWiK Sp. z o. o. w Gliwicach jest na bieżąco kontrolowana w zakresie wszystkich parametrów wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Dz. U. 2017; poz. 2294 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez akredytowane Laboratorium PWiK Sp. z o. o. jak również przez Laboratorium Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach, a wyniki badań są podawane do publicznej wiadomości.
Gliwicka woda nie zawiera arsenu.

O komentarz poprosiliśmy również knurowskie PWiK, gdy tylko otrzymamy odpowiedź na maila natychmiast ją opublikujemy.

źródło: www.24gliwcie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here