REGION: ZNOWU OSZUKANO STARSZĄ OSOBĘ. OSZUŚCI WYŁUDZILI KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH.

0
112

W sobotę 4-go sierpnia, oszustom udało się wyłudzić dużą kwotę od starszej pani. Osoba podająca się za koleżankę córki kategorycznym tonem żądała spłaty długu. Zrealizowane przez przestępców „słuchowisko” przekonało seniorkę, że jej córka jest w opałach. 84-latka nie miała żądanych 15 tysięcy złotych, ale „wierzycielka”, wspaniałomyślnie, przystała na niższą sumę.

Do oszustwa doszło w sobotę 4 sierpnia. Zamieszkująca w rejonie ul. Pszczyńskiej gliwiczanka odebrała telefon. Dzwoniła nieznana kobieta i przedstawiła się jako znajoma jej córki, która to miała zaciągnąć u niej dług w wysokości 15 tys. zł. Teraz rzekomo nastał czas zwrotu…
Dzwoniąca tak manipulowała rozmówczynią, że starsza pani była przekonana, iż słyszy w słuchawce głos rozpaczającej córki, której może grozić niebezpieczeństwo.
84-latka uwierzyła, zebrała 6400 zł i zgodziła się przekazać je posłańcowi. Po krótkim czasie pod drzwiami pojawił się młody mężczyzna, przyjął kopertę i szybko się oddalił. Dopiero potem pokrzywdzona postanowiła zadzwonić do córki i spytać, czy jest bezpieczna. Wtedy dowiedziała się, że cała historia to oszustwo. Oszukana zawiadomiła policję. W sprawie wszczęto dochodzenie.
Po raz kolejny przestrzegamy, że przestępcy cały czas modyfikują swoje metody i jak widać, ludzie nadal dają się nabierać, tracąc przy tym często całe swoje oszczędności.

źródło i foto: www.gliwice.slaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here