REGION: ZBADAJ BEZPŁATNIE SWOJE SERCE W KARDIOBUSIE.

0
502

31 października w Gliwicach pojawi się specjalny kardiobus, w którym będzie można wykonać bezpłatnie badanie EKG, pomiar ciśnienia i sprawdzić wskaźnik BMI. Akcję organizuje po raz trzeci fundacja NEUCA dla Zdrowia.

Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy hipercholesterolemia są chorobami podstępnymi. Dopiero ich powikłania dają dolegliwości, które zmuszają pacjentów do zgłoszenia się do lekarza. Często zmiany, do których doszło w organizmie, są już nieodwracalne. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne, które pozwalają nie tylko na wcześniejsze wykrycie zmian, ale również na wdrożenie odpowiedniego leczenia.

W Gliwicach okazją do ich wykonania może być wizyta mobilnej przychodni – kardiobusu fundacji NEUCA. 31 października, między godzinami 10.00 a 16.00, będzie on stacjonował przy ul. Kopernika 16 (przy siedzibie partnera programu). W trakcie każdego badania, na miejscu, obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny. Nie tylko dokona on pomiarów, ale też udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób serca.

Udział w akcji jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Najlepiej zrobić to przed planowanym badaniem (w siedzibie partnera akcji przy ul. Kopernika 16). Należy pamiętać o jednym. Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne, zaleca się, aby na godzinę przez badaniem nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca!

Ciekawe czy w Knurowie zostanie kiedyś zorganizowana taka akcja…? Może czas by władze miasta lub Szpitala, ewentualnie ZOZ-u o tym pomyślały? Póki co mieszkańcy Knurowa, jeśli będą chcieli skorzystać z możliwości bezpłatnego zbadania swojego serca w kardiobusie, będą musieli pojechać do Gliwic.

Źródło i foto: www.gliwice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here