REGION: SUKCES GLIWICKIEGO ROWERU MIEJSKIEGO. CZY W KNUROWIE BĘDZIEMY MIELI ,,ROWERY MIEJSKIE”?

0
411

Jakiś czas temu informowaliśmy o sukcesie gliwickich rowerów miejskich, jak się okazuje liczba korzystających z nich mieszkańców Gliwic wciąż rośnie. Czy i jeśli tak, to kiedy w Knurowie będziemy mieli rowery miejskie?

,,Firma Nextbike Polska SA podsumowała kolejny miesiąc korzystania z Gliwickiego Roweru Miejskiego. Z raportu wynika, że w lipcu do systemu dołączyło 531 nowych użytkowników. W sumie w pierwszym miesiącu wakacji rowery wypożyczono 7 863 razy. Najchętniej korzystano z pierwszego darmowego kwadransa (5 449 razy) oraz z pierwszej godziny (1 508 razy). Rower miejski to ekologiczny i ekonomiczny sposób poruszania się po mieście. Nic dziwnego, że liczba użytkowników stale rośnie”. (mf)- czytamy na gliwickim portalu miejskim www.gliwice.eu

Czy i jeśli tak, to kiedy w Knurowie będziemy mieli rowery miejskie, które Knurowianie będą mogli wypożyczać, również bezpłatnie?

Jakiś czas temu pomysł wprowadzenia w naszym mieście rowerów miejskich przedstawiał radny miasta Knurów Maciej Kandzior.

,,Pierwszy raz rowery miejskie zobaczyłem na Lubelszczyźnie, a konkretnie to w Lublinie i Świdniku, obserwując ilu tamtejszych mieszkańców korzysta z możliwości bezpłatnego oraz płatnego wypożyczenia roweru pomyślałem a może by tak wprowadzić ten pomysł w Knurowie… Było to w zeszłym roku, niestety jak do tej pory pomimo stosunkowo niewielkich w mojej ocenie kosztów dla budżetu miasta, pomysł mój nie spotkał się z aprobatą prezydenta pana Adama Ramsa. Mam jednak nadzieję że pan prezydent się jeszcze zreflektuje i przemyśli sprawę, razem z tak zwaną większością w knurowskiej Radzie Miasta”– mówi radny Kandzior.

Z kolei pomysł wybudowania w Knurowie kilku stacji obsługi rowerowej, dających możliwość bezpłatnych drobnych napraw rowerów przedstawiał tutejszym rajcom radny miasta Knurów Paweł Szkatuła, niestety i ten pomysł jak na razie nie został zrealizowany.

,,Mam nadzieję że mój pomysł odnośnie budowy samoobsługowych stacji napraw rowerów znajdzie uznanie przy okazji budowy centrum przesiadkowego w Szczygłowicach i później w Knurowie”- mówi radny miasta Knurów Paweł Szkatuła.

Poniżej zamieszczamy interpelację radnego Szkatuły oraz odpowiedź prezydenta Ramsa.

źródło i foto: www.gliwice.eu www.pawelszkatula.pl https://www.facebook.com/maciejkandzior/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here