REGION: STAROSTWO ZAPRASZA NA DOŻYNKI POWIATU GLIWICKIEGO 2018.

0
296

Zapraszamy na nasze święto plonów – tym razem będą to jubileuszowe, XX Dożynki Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek, organizowane w niedzielę 2 września w Ciochowicach- informuje gliwickie Starostwo.

W programie sporo atrakcji.  Przede wszystkim, jak co roku, największy w powiecie gliwickim barwny korowód dożynkowy, po jego zakończeniu polowa msza święta, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Diecezji Gliwickiej Jan Kopiec, po czym w uroczysty nastrój wprowadzi nas Orkiestra Dęta Toszek. Po krótkim koncercie odbędzie się część oficjalna, czyli  m.in. przekazanie chlebów dożynkowych, wręczenie nagród, upominków w przeglądzie koron dożynkowych itd.

Po części oficjalnej sceną zawładną na zmianę dwa zespoły: pochodzący z gminy Gierałtowice zespół B.A.R. oraz Zespół Pieśni i Tańca „Komes”, który w barwnych strojach zaprosi nas do podziwiania tańców regionalnych. Po tych artystycznych przeżyciach wystąpi znany, lubiany i przezabawny Krzysztof Hanke z kabaretu Rak. Potem zaprosimy naszych gości na zabawę taneczną przy muzyce Zespołu „Voice”. Oj będzie się działo!

Jak zawsze nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, będzie możliwość zakupu smacznego śląskiego jedzenia, a wystawcy – m.in. gliwicki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – zaproszą do podziwiania wielu wspaniałych odmian i gatunków roślin.

Organizatorami XX Dożynek Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek w Ciochowicach są Powiat Gliwicki, Gmina Toszek, Centrum Kultury Zamek w Toszku, LKS „Przyszłość” Ciochowice i Rada Sołecka Ciochowice.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach, Getin Noble Bank, Grupa Producentów Owoców i Warzyw Klimowicz sp. z o.o. oraz Restauracja Grzybek z Toszka i inni.

Patroni medialni: Dziennik Zachodni, Nowiny Gliwickie, Telewizja Regionalna TVT, Radio Silesia, Wiadomości Powiatu Gliwickiego, Strzelec Opolski, Po Troszku o Toszku.

Program XX Dożynek Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek w Ciochowicach – niedziela 2 września:
13.00  Korowód dożynkowy
14.00  Msza święta dożynkowa
15.15  Występ Orkiestry Dętej „Toszek”
15.45  Część oficjalna
16.45  Występy artystyczne – Zespół B.A.R. i Zespół Pieśni i Tańca „Komes”
19.30  Krzysztof Hanke – gwiazda wieczoru
20.30 Zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „Voice”

Miejsce: Ciochowice, ul. Szkolna 19 przy siedzibie LKS „Przyszłość” Ciochowice

Atrakcje dodatkowe: stoiska wystawiennicze, dmuchańce, mała gastronomia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here