REGION: Profilaktyka przynosi efekty.

0
303

,,W poniedziałek, otrzymaliśmy sześć zgłoszeń o próbach dokonania oszustw „metodą na policjanta”. Do starszych osób, na telefony stacjonarne, dzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji”- informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Informował seniorów o prowadzonych przez siebie czynnościach w sprawach kryminalnych. W efekcie, w trakcie rozmowy, zmierzał do wyłudzenia od emerytów pieniędzy. Nestorzy reagowali fantastycznie – po prostu rozłączali się.

Właśnie o takie zachowanie prosimy  podczas spotkań profilaktycznych,  bo to najlepsza obrona przed tego typu oszustwami. Przerwanie połączenia z fałszywym policjantem/wnuczkiem/osobą najbliższą/przedstawicielem instytucji zwiększa szanse na uniknięcie straty finansowej. Po każdym takim wydarzeniu prosimy o zawiadamianie nas dzwoniąc pod numery 997 lub 112.

Przypadki z tego tygodnia są świadectwem stałej aktywności naciągaczy, więc wciąż apelujemy o rozwagę i rozsądek nie tylko podczas rozmów telefonicznych. W sytuacjach, gdy nieznana osobą przychodzi do mieszkania pod pretekstem: zmiany umowy na różne usługi, sprawdzenia instalacji czy też oferuje atrakcyjny towar po korzystnej cenie, niezbędna jest czujność.

Przestępstwa dokonywane metodą na podszywanie się pod inną osobę są w szczególnym zainteresowaniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stąd niedawne spotkanie komendanta gliwickiej policji, nadkom. Marka Bajcera, który przekazał naszej mieszkance podziękowania od ministra Mariusza Błaszczaka za pomoc w ujęciu przestępców- informują gliwiccy mundurowi.

Źródło i foto: www.gliwce.slaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here