REGION: POWIAT WSPIERA ZABYTKI.

0
194

Powiat Gliwicki w br. udzieli dotacje na prace konserwatorskie, restauracyjne lub roboty budowlane kilku obiektów zabytkowych na swym terenie.

Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na czerwcowej sesji Rady Powiatu Gliwickiego. Dotacje przyznane zostały siedmiu podmiotom, zarządzających zabytkowymi budynkami.

Centrum Kultury „Zamek w Toszku” otrzyma 3 750 zł na projekt remontu wraz z programem postępowania konserwatorskiego dla fragmentu odsłoniętego muru obronnego oraz projekt remontu uszkodzonej bastei zabytkowego tamtejszego zamku. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku dostanie 36 000 zł na prace konserwatorskie ambony. Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Rudnie zasilona zostanie kwotą 36 700,61 zł na konserwację ambony i chrzcielnicy w tutejszym kościele. 24 103,78 zł przyznano Rzymskokatolickiej Parafii św. Jana Chrzciciela w Poniszowicach na konserwację techniczną krzyża. Dotację w wysokości 12 500 zł przyznano Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Bojszowie na prace konserwatorskie – demontaż i zabezpieczenie wyposażenia kościoła w związku z planowanym remontem świątyni. 20 000 tys. zł zasili remont konstrukcji drewnianego kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sierakowicach, zarządzanego przez Rzymskokatolicką Parafię Trójcy Świętej w Rachowicach. Parafia Rzymskokatolicka pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pilchowicach otrzyma 30 000 zł na konserwację ołtarza głównego z XVIII w.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here