REGION: ODPOWIEDZĄ ZA HANDEL ,,LEWYM TOWAREM” NA GLIWICKIM TARGOWISKU.

0
215

Policjanci Wydziału Kryminalnego I KP w Gliwicach, prowadzący postępowanie w sprawie towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymali dwie osoby. 59-latka oraz jest 72-letni współpracownik odpowiedzą za handel „lewym towarem”. Ich dalszy los leży w rękach sądu.

Wczoraj po południu na jednym z targowych stoisk przy ulicy Pod Murami policjanci zatrzymali 59-letnią kobietę, która miała przy sobie 16 butelek z alkoholem i 2315 paczek papierosów różnych marek – wszystko bez znaków akcyzowych. W tym samym czasie stróże prawa przeszukali jedno z gliwickich mieszkań, w którym prowadzona była dystrybucja i przelewany spirytus niewiadomego pochodzenia. 72-letni gliwiczanin, który współdziałał z kobietą zatrzymaną na targowisku, miał w swoim mieszkaniu 31 butelek alkoholu bez znaków akcyzowych.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru oszacowana została przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy na blisko 34 tysiące złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat dwóch lub obie te kary łącznie.

Źródło i foto: www.gliwice.slaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here