REGION: IRRACJONALNE ZACHOWANIE CHULIGANÓW PODCZAS DERBÓW PIASTA Z GÓRNIKIEM.

0
453

Policjanci interweniowali podczas meczu piłkarskiego Piast Gliwice – Górnik Zabrze. Doszło do naruszenia porządku publicznego przez kibiców. O godzinie 22.09 organizator imprezy złożył wniosek o interwencję sił policyjnych. Podczas meczu kibice Piasta wtargnęli na murawę boiska, dążąc do konfrontacji z kibicami gości. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu mężczyzn.

W 80 minucie spotkania sędzia przerwał mecz i nakazał graczom zejście z murawy. Spotkanie zostało przerwane na skutek chuligańskich wybryków części kibiców, którzy zniszczyli fragment ogrodzenia i wbiegli na murawę. Na boisko wkroczyli policjanci i nie dopuścili do konfrontacji zantagonizowanych grup pseudokibiców.

Zatrzymani pseudokibice drużyny gospodarzy to mieszkańcy Gliwic w wieku od 28 do 35 lat. Policja zabezpieczyła zapisy monitoringu stadionowego, który będzie wykorzystany do ustalania wszystkich uczestników naruszenia porządku na stadionie.
Decyzję o zakończeniu meczu podjął delegat PZPN i sędzia spotkania. Po zakończonych derbach policja pomogła widzom w sprawnym i bezpiecznym opuszczeniu obiektu oraz bezpiecznym dotarciu do domów. Poza stadionem nie doszło do żadnych poważnych incydentów, nie było też informacji, aby ktoś ucierpiał. W najbliższych godzinach zatrzymani staną przed prokuratorem, który zdecyduje o ich dalszych losach- informuje KMP w Gliwicach.

źródło i foto: www.gliwice.slaska.policja.gov.pl

Dodajmy że zachowanie ,,kibiców” Piasta było irracjonalne, gdyż ich klub prowadził w derbach z Górnikiem 1:0 a do końca spotkania pozostało 10 minut. Przez ten wybryk pseudokibiców, mecz został przerwany a podczas jutrzejszego posiedzenia ligowej Komisji, która zbierze się w trybie nadzwyczajnym najprawdopodobniej Piast zostanie ukarany walkowerem, zapewne będzie również kara finansowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here