REGION: Doktor Grzegorz Nocoń laureatem nagrody Bene Meritus.

0
592

Szanowni Państwo, z wielką radością informujemy, iż w dniu 22 marca 2018r. Rada Powiatu Gliwickiego podjęła uchwałę o przyznaniu Panu dr Grzegorzowi Noconiowi- Ordynatorowi Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Knurowie, nagrody Bene Meritus w kategorii indywidualnej.
Doktor Grzegorz Nocoń jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, którą ukończył 21.06.1985r. uzyskując tytuł lekarza medycyny. Od października 1985 roku. pracuje w knurowskim szpitalu, z którym związał całą swoją karierę lekarską. W 1989r. uzyskał I stopień specjalizacji w zakresie Chirurgii Ogólnej, a w 1996r. II stopień specjalizacji. Od roku 2003 pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. W trakcie swojej wieloletniej pracy zawodowej jako kierownik specjalizacji wykształcił wielu chirurgów, którzy pracują do dziś w szpitalach na terenie naszego województwa.
Corocznie bierze udział w około 1200 operacjach przeprowadzanych na Bloku Operacyjnym Szpitala w Knurowie.

Od wielu lat jest niekwestionowanym autorytetem w kwestiach medycznych nie tylko dla lekarzy i całego personelu Szpitala w Knurowie, ale również dla pacjentów i ich rodzin, które obdarza opieką i wsparciem w trakcie pobytu ich najbliższych w Szpitalu.

Wielokrotnie ratował ludzkie życie podejmując się przeprowadzenia operacji w sytuacjach trudnych, które wymagały nie tylko wieloletniego doświadczenia wyniesionego z sali operacyjnej ale również rozległej wiedzy często wykraczającej poza zakres posiadanej specjalizacji. To właśnie dzięki niemu i jego osobistemu zaangażowaniu Oddział Chirurgii Szpitala w Knurowie cieszy się doskonałą opinią wśród pacjentów nie tylko z Knurowa
i Powiatu Gliwickiego, ale również wśród pozostałych mieszkańców Województwa Śląskiego, którzy pragną skorzystać z udzielanych w tej placówce świadczeń.

Działania te zostały dostrzeżone przez Ministra Zdrowia, który w 2006r. przyznał doktorowi Grzegorzowi Noconiowi odznakę „Za zasługi dla ochrony Zdrowia”.

Wśród pacjentów oraz mieszkańców Knurowa i powiatu znany jest ze swej empatii
i niezwykłego zaangażowania, które wkłada w swoje codzienne obowiązki lekarza
i Ordynatora.

W Latach 2002-2006 i 2006 -2010 sprawował mandat Radnego Rady Miasta Knurów.
W kadencji 2002 –przewodniczył Komisji Zdrowia Spraw Socjalnych, ponadto zasiadał
w Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Porządku oraz w Komisji Planowania
i Koordynacji. W kadencji 2006-2010 był członkiem Komisji Sportu Turystyki. Rekreacji
i Promocji Zdrowia.

W 2010r. uhonorowany został Laurem Knurowa- najwyższą honorową nagrodą przyznawaną przez Radę Miasta Knurów.

Laureatowi składamy serdeczne gratulacje.

My zaś jako redakcja portalu Nasz Knurów.pl chcemy podziękować panu doktorowi Grzegorzowi Noconiowi za to że jest, za to że codziennie walczy o każdego swojego pacjenta, o jego życie i zdrowie, za jego bezinteresowną pomoc każdemu bez wyjątku, chcielibyśmy żeby wszyscy lekarze byli tacy jak pan doktor Nocoń.

źródło i foto: Szpital Knurów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here