POWIAT: WZOROWY ,,STADION” NA WILCZEJ.

0
445

LKS „Wilki” Wilcza został laureatem konkursu „Wiejski obiekt sportowy zawsze wzorowy”.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 25 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. LKS „Wilki” Wilcza znalazł się w gronie 12 klubów, które zostały w nim nagrodzone.

Pamiątkowe puchary ufundowane przez honorowego patrona konkursu marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę oraz sprzęt sportowy przekazany między innymi przez Śląski Związek Piłki Nożnej otrzymali przedstawiciele klubów: Maksymiliana Cisiec, Unii Turza Śląska, Piasta Ożarowice, Jedności Jejkowice, LKS 1908 Nędza, LKS Łąka, MLKS Woźniki, Olimpii Truskolasy, Wilków Wilcza, Warty Mstów, Tempa Puńców i Pasjonata Dankowice.

Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Andrzej Sadlok podkreślił, iż uhonorowano kluby, które dbałość o obiekty sportowe opierają na społecznej pracy swoich członków. – Wielki pokłon wszystkim społecznikom działającym w środowisku wiejskim – mówił. – Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach sformułowanie „praca społeczna” przechodzi do lamusa, ale tym większe słowa uznania i podziękowania kierujemy do tych, którym się chce działać dla innych.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wręczając sprzęt sportowy przedstawicielom wyróżnionych klubów zaznaczył, że większość laureatów opiera swoją działalność na piłkarskim szkoleniu dzieci i młodzieży. Zwracając się do wójtów i burmistrzów, licznie zgromadzonych na sali kolumnowej dodał, że środki zainwestowane przez władze samorządowe w bazę sportową to najlepiej wydane pieniądze, które na pewno będą procentować w przyszłości.

Konkurs zorganizowało Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Do udziału w nim zaproszonych zostało 12 powiatów województwa śląskiego, w których funkcjonuje przynajmniej 20 LKS-ów. Organizatorzy zwrócili się do powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, częstochowskiego, gliwickiego, kłobuckiego, lublinieckiego, pszczyńskiego, raciborskiego, rybnickiego, tarnogórskiego, wodzisławskiego i żywieckiego z prośbą o wytypowanie 5 w danym powiecie najlepszych klubów, które następnie zostały ocenione przez komisję Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. W konkursie wzięły udział te  kluby, które swoją działalność, w tym dbałość o obiekt sportowy,  opierają na społecznej pracy swoich członków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here