POWIAT: Konkurs w składaniu klocków wojskowych.

0
176

Z okazji jubileuszu 100-Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Publicznym Przedszkolu w Toszku odbył się konkurs w składaniu klocków wojskowych COBI na czas.

W zabawie konkursowej razem z dziećmi startowali rodzice, którzy pomagali im w składaniu, czytając instrukcję. Organizatorami konkursu byli: Publiczne Przedszkole w Toszku oraz historyk Grzegorz Kamiński z Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Opolu. Koordynatorem konkursu była nauczycielka tego przedszkola, Joanna Kamińska.

Oto wyniki konkursu:
1.    Kategoria grupa młodsza
I miejsce  Jakub Steindor
II miejsce  Kacper Koczorek
III miejsce  Damian Żak
2.    Kategoria grupa starsza
I miejsce  Karol Machulik
II miejsce  Alan Przybyła
III miejsce  Piotr Wycisk

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali klocki wojskowe, które w ramach konkursu składali podczas eliminacji. Natomiast laureaci otrzymali dodatkowo nagrody: za I miejsce – routery WiFi ufundowane przez GigaCom, Puchar Radnego Sejmiku Woj. Śląskiego – Krystiana Kiłbasy, klocki wojskowe COBI, wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach; za II i III miejsca dzieci otrzymały klocki wojskowe COBI, wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Konkurs odbył się w ramach Sesji Historycznej Wojsko Polskie na Przestrzeni Dziejów, która zorganizowana została w Paczynie. Patronat na nią objęli: Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Gliwicach, przewodniczący Rady Miejskiej w Toszku – Krzysztof Klonek, poseł na Sejm RP – Barbara Dziuk, radny Sejmiku Woj. Śląskiego – Krystian Kiełbasa, Muzeum w Gliwicach, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Opolu.

Dla przedszkolaków odbyły się  również zajęcia „Bronimy naszej ojczyzny” . Była to bitwa  z makietą wojskową , figurkami żołnierzyków i pojazdów wojskowych, którą przeprowadził Grzegorz Kamiński.  Przedszkolaki mogły zobaczyć uzbrojenie – karabiny, szable i mundury Wojska Polskiego z okresu walk o niepodległość oraz Powstania Warszawskiego ze zbiorów Grzegorza Kamińskiego, Przemysława Knapika i Kazimierza Piechaczka z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Powstaniec Śląski” w Wodzisławiu Śląskim.

– Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Kamińskiemu za zorganizowanie konkursu oraz atrakcyjnych zajęć z makietą, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Dziękujemy fundatorom nagród: radnym Gminy Toszek, radnym Powiatu Gliwickiego, radnemu Sejmiku Województwa Śląskiego,  Muzeum Powstań Śląskich, Firmie GigaCom. Warto wspomnieć, że wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, które jest bardzo nowoczesne i ma  multimedialny charakter, bardzo się podobała. Dzieci zaspokoiły swoją ciekawość poprzez interaktywne zabawy – mówi Joanna Kamińska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here