POLICJA OSTRZEGA: ,,SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”.

0
336

Pomimo wielu akcji profilaktycznych policja w całym kraju wciąż odnotowuje przypadku oszustw na tzw. ”wnuczka” . Zmienia się nieco sposób działania, ale stałym elementem jest zawsze zaskoczenie.

Przestępcy wykorzystują zdezorientowanie rozmówcy niespodziewaną informacją np. o wypadku samochodowym osoby bliskiej, intratnym interesie, kłopotach finansowych rodziny. Podejmują również próby naciągania bazując na zaufaniu do instytucji. Stąd fałszywi przedstawicieli różnych firm, którzy oferują podpisanie korzystnych umów np. na dostarczanie mediów. Zdarzały się również przypadki, kiedy naciągacze podając się za policjantów, którzy tropią oszustów, namawiali starsze osoby na wzięcie kredytu lub przekazanie pieniędzy w innej formie.

,,Przypominamy – w każdej z takich lub podobnych sytuacji należy natychmiast ROZŁĄCZYĆ SIĘ!  Po przerwaniu rozmowy najlepiej bezzwłocznie skontaktować się z osobą bliską, która pomoże sprawdzić  czy telefon nie był przypadkiem próbą oszustwa, a także powiadomić policję pod nr 997 lub 112″- informują policjanci.

Źródło i foto: www.gliwice.slaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here