Pobiegnij dla Asi Mierzwa

0
652

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Asi” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego podczas 2. Tarnogórskiego Półmaratonu „Tak dla transplantacji”.

 Uczestnicy 2. Tarnogórskiego Półmaratonu „Tak dla transplantacji” odbywającego się 3 maja 2017 r. w Tarnowskich Górach będą mogli pomóc 4-letniej Asi. W wyniku niezdiagnozowanej wady serca dziewczynka upadła i doszło do niedotlenienie mózgu. Obecnie jest w śpiączce. Szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest specjalistyczne leczenie i rehabilitacja. Asia jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zaangażowanie zawodników, którzy ukończą biegi z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Asi”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będą do odebrania u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących przy ul. Opolskiej 26

w Tarnowskich Górach: 2 maja w godz. 16.00-20.00 oraz w dniu biegu w godz. 7.00-9.00. Bieg wystartuje o godz. 10.00 na Rynku Tarnogórskim. W tym samym czasie odbędzie się także bieg na 10 km. Uczestnicy wszystkich zawodów będą mogli przyłączyć się do akcji charytatywnej.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W 1. Tarnogórskim Półmaratonie 358 zawodników pobiegło dla 7-miesięcznego Tymonka, który zachorował na nowotwór złośliwy oczu – siatkówczaka. Chłopiec otrzymał od Fundacji PKO Banku Polskiego darowiznę na specjalistyczne leczenie w USA. Od 2013 r. odbyły się 262 takie akcje, w których wzięło udział ponad 90 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 278 beneficjentów kwotą ponad 3,7 mln zł.

W ubiegłym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku bieg odbędzie się 16 września.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

Udział w biegu zadeklarowali już zawodnicy z knurowskiego Klubu Biegacza Endurance Solidarni, którzy zachęcają do pomocy Asi poprzez udział w biegu.

Źródło: http://www.tarnogorskipolmaraton.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here