Pobiegli w rocznicę kanonizacji do Krakowa, przyjął ich Arcybiskup Marek Jędraszewski.

0
548

27 kwietnia 2017 biegacze z klubu Endurance Solidarni Knurów wyruszyli do Krakowa by poprzez biegową sztafetę uczcić rocznicę kanonizacji Jana Pawła II.

,,Był to dla Nas szczególny dzień i czekaliśmy na niego długo, biegliśmy nie tylko dla Naszego rodaka Papieża, biegliśmy również dla siebie, by wzmocnić Naszego ducha, by zainspirować ludzi oraz dla Naszych bliskich, byśmy mogli być dla nich powodem do dumy”- mówią biegacze z Endurance.
Sztafeta rozpoczęła się spotkaniem w Kościele pw Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie i mszą poranną w czasie, której biegacze zostali pobłogosławieni przed długą drogą, która ich czekała.
W trasę wyruszyli:
Główny organizator pielgrzymki biegowej a zarazem prezes klubu Zbigniew Kołodziejczyk, Wiceprezes klubu Czesław Kostrzak , Angelika Maciejewska, Marzena Burliga, Dominika Przybyła, Tomasz Mielnicki, Mateusz Przybyła, Rafał Knapek, Krzysztof Dziadek oraz w charakterze kierowcy Roman Głód.
Pogoda zdecydowanie nie rozpieszczała biegaczy, ponieważ temperatura tego dnia oscylowała między 4 a 6°C i niemal przez całą drogę padał rzęsisty deszcz. Aura przeszkadzała w czerpaniu radości z samego biegu i kontemplowania widoków na trasie, lecz wpłynęła też na tempo biegu, bo każdy kto wybiegał na swoją zmianę chciał mieć ją jak najszybciej za sobą. Jednak mimo złych warunków atmosferycznych nikt nie narzekał a momentami chętnych do biegu było więcej niż było wcześniej zaplanowane.
Trasa prowadziła z Knurowa do Krakowa przez Wadowice, gdzie biegacze z Knurowa zatrzymali się na chwilę by zapalić znicz i złożyć kwiaty przy pomniku Jana Pawła II oraz zakupić kremówki dla wszystkich uczestników sztafety:)
Po krótkim przystanku ruszyli w dalszą drogę, prosto do Krakowa, gdzie w kurii Archidiecezji Krakowskiej oczekiwał na nich Arcybiskup Marek Jędraszewski.
To było dla wszystkich niezwykłe spotkanie, które każdy bardzo mocno przeżył.

,,Byliśmy w miejscach zwykle niedostępnych dla zwykłych ludzi, mieliśmy możliwość odmówienia modlitwy w Kaplicy Papieskiej, To właśnie w tej Kaplicy 1 listopada 1946r. z rąk Kardynała Sapiehy kleryk Karol Wojtyła przyjął święcenia kapłańskie. To w niej Msze święte odprawiali Jan Paweł II i Benedykt XVI oraz obecny papież Franciszek. Na spotkaniu opowiadaliśmy o Naszym klubie, o naszej codzienności, sami również zadawaliśmy Arcybiskupowi wiele pytań. Nasze spotkanie wydłużyło się niemal dwukrotnie, niż było to zaplanowane. Na koniec otrzymaliśmy błogosławieństwa na drogę powrotną i dalszą drogę życiową”– informują knurowscy biegacze.

Pielgrzymi z Klubu Biegacza Endurance Solidarni Knurów przebiegli łącznie ponad 140km, każdy z nich przebiegł co najmniej 10,15km a niektóre osoby przebiegły nawet 25km.
,,Można by dużo jeszcze powiedzieć o tej sztafecie, o naszej całej wyprawie ale to po prostu trzeba samemu przeżyć”- mówią.

,,Na sam koniec chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o naszych dobroczyńcach, którzy bardzo przyczynili się do powodzenia całej wyprawy – bez Was to wszystko by się nie udało! Serdecznie dziękujemy!
Oto Nasi sponsorzy:
NSZZ Solidarność
KWK Knurów- Szczygłowice Ruch Knurów
Przewodniczący Krzysztof Leśniowski
dyr. KWK Knurów-Szczygłowice mgr.inż.Grzegorz Michalik ,
Firma Jorpex ze Smolnicy Jurek Moczygemba
Ośrodek Szkolenia Kierowców z Knurowa Dariusz Kędzierski
Auto-Gaz- Serwis z Knurowa Grzegorz Piszczek
MOSIR Knurów – Dyrektor Krzysztof Stolarek
Oraz jeden sponsor który pragnie pozostać anonimowy”-informują.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Źródło i foto: KB Endurance Solidarni Knurów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here