NOWY SPRZĘT W KNUROWSKIM SZPITALU.

0
584

W nowy, bardzo potrzebny sprzęt medyczny wyposażony został Szpital w Knurowie. Koszty jego zakupu pokrył Powiat Gliwicki.

Nowozakupiony sprzęt to aparat USG, aparat KTG, kolonoskop, gastroskop, kardiomonitor, laparoskop ginekologiczny z polem wizyjnym, kardiomonitor, lampy operacyjne oraz optyka laparoskopowa. Koszty jego zakupu wyniosły  ponad 473 tys. zł.

20 grudnia Szpital w Knurowie odwiedzili starosta gliwicki Waldemar Dombek, wicestarosta Ewa Jurczyga i skarbnik Maria Owczarzak-Siejko, by sprawdzić, jak funkcjonują nowe urządzenia.

– Staramy się w miarę możliwości doposażać szpitale – wyjaśnia starosta Waldemar Dombek. – Chcemy, by ta placówka miała coraz wyższy poziom, jeżeli chodzi o leczenie pacjentów. Są tu wspaniali lekarze, trzeba więc im zapewnić nowoczesną bazę leczniczą. Szpital jest dobrze zarządzany, od października działa w ramach sieci, co zapewnia mu stabilne finansowanie z NFZ. Powiat wspomaga go w celu zapewnienia jak najlepszych warunków leczenia mieszkańców.

– Bardzo się cieszę, że udało się przekonać radnych Powiatu Gliwickiego do zasadności tego zakupu i przekazania środków na ten cel – mówi wicestarosta Ewa Jurczyga. – Zdrowie mieszkańców jest priorytetem, więc jeśli tylko możemy w jakikolwiek sposób pomóc naszym szpitalom, to to robimy. Nowy sprzęt zapewnia lepsze możliwości leczenia i operowania, a także zwiększa komfort pracy lekarzy i pielęgniarek, a to jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa pacjentów.

– Jest to kolejna inwestycja w naszej placówce – informuje prezes Zarządu Szpitala w Knurowie, dr Michał Ekkert. – W przeciągu ostatnich lat ogólna wartość zakupów ze środków własnych szpitala sięga milionów złotych. Teraz po raz kolejny wspomógł nas w zakupach Powiat Gliwicki. Dzięki temu sale operacyjne otrzymały nowoczesny sprzęt, poprawiło się także wyposażenie oddziałów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here