Najlepsza przestrzeń publiczna – trwa głosowanie.

0
165

Teren rekreacyjno-sportowy przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sośnicowicach oraz adaptacja budynku przy ul. Damrota 5 w Pilchowicach walczą o tytuł „Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2018”. Do końca lipca potrwa głosowanie internautów.

Do tegorocznej,19 edycji konkursu zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. Wśród nich są realizacje z gminy Sośnicowice i gminy Pilchowice w powiecie gliwickim: Teren rekreacyjno-sportowy przy OSiR w Sośnicowicach oraz adaptacja budynku przy ul. Damrota w Pilchowicach.

Teren rekreacyjno-sportowy w Sośnicowicach tworzą m.in. ogrodzony plac zabaw z nowoczesnymi i bezpiecznymi urządzeniami, ścianki wspinaczkowe, siłownia na wolnym powietrzu, betonowy skatepark, sztuczna górka do zjeżdżania na sankach w okresie zimowym, ścieżki wykonane z kostki betonowej, przy których zostały zamontowane ławki oraz kosze na śmieci. Całość uzupełniono zielenią i drzewami.

Budynek przy ul. Damrota 5 w Pilchowicach powstał pod koniec XIX wieku. Obiekt przeszedł rewitalizację, przebudowano zniszczone pomieszczenia i stworzono tutaj centrum społeczno-kulturalne. Znajduje się w nim m.in. nowoczesna wielofunkcyjna sala z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym, wyposażona w profesjonalny sprzęt nagłaśniający i multimedialny. Oprócz centrum społeczno-kulturalnego nowo wyremontowany obiekt pełni także funkcję sali ślubów oraz jest miejscem obrad rady gminy.

Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Głosy można oddawać poprzez stronę internetową: http://npp.slaskie.pl/vote/npp–edycja-2018. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom.

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października br.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział w Katowicach oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.

źródło i foto: www.starostwo.gliwice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here