Mamy w Knurowie ,,Złotą Szkołę”!

0
593

Technikum nr 1 w Knurowie, które wchodzi w skład Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie znalazło się w pierwszej dwudziestce najlepszych techników w woj. śląskim oraz w setce najlepszych szkół technicznych w Polsce.

Technikum wchodzące w skład ,,Paderka” uplasowało się na bardzo wysokiej pozycji w ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ,,Perspektywy 2017″ i zyskało miano ,,Złotej Szkoły”. Technika były oceniane w tym rankingu za pomocą czterech kryteriów. Kryteriami tymi były:

-sukcesy szkoły w olimpiadach,

-wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,

– wyniki matury z przedmiotów dodatkowych,

-wyniki egzaminu zawodowego.

Sporządzając ranking wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Źródłami danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych z wynikami matur i egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane tylko te szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. Knurowskie Technikum nr 1 uplasowało się na

17. miejscu w województwie śląskim oraz na wysokim 99 miejscu w rankingu ogólnopolskim.

,,Złota Szkoła – to tytuł dla  Technikum nr 1 w Knurowie, wywalczony w tegorocznym, bardzo prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. To nasza najwyższa pozycja z dotychczasowych, chociaż ranking Perspektyw nie jest nam obcy: w poprzednich latach – w ciągu zaledwie 10 lat istnienia szkoły – już  trzykrotnie byliśmy klasyfikowani wśród najlepszych szkół technicznych w Polsce. W 2013 roku zajmowaliśmy 152. pozycję w kraju i 19. w województwie śląskim, w 2014 odpowiednio 284. w Polsce i 36. w województwie, w 2015 byliśmy 289. technikum w Polsce i 32. w województwie. Pozycje te dawały nam dotychczas tytuł tzw. Brązowej Szkoły” – informuje Dorota Gumienny, dyrektor Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie.

Ten ogromny awans zapewniły szkole wyniki pracy uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016. Uczennica Technikum nr 1, Patrycja Ziarnik, została finalistką zawodowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, szkoła osiągnęła najwyższą w swej historii zdawalność egzaminu maturalnego (97,8 proc.), świetnie poszły w niej egzaminy zawodowe (w tej kategorii zajmuje 20. miejsce w Polsce).
,,Nasza radość jest ogromna, a mobilizacja do wytężonej pracy pedagogicznej – jeszcze większa! Zwłaszcza, że w tym roku szkolnym świętujemy 10-lecie szkoły” – dodaje dyrektor Gumienny. ,,Chcę podkreślić, że także druga nasza szkoła, czyli I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie stale i konsekwentnie, nieprzerwanie od pięciu lat, utrzymuje swoją pozycję w pierwszej setce rankingu wojewódzkiego”-informuje pani dyrektor.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło i foto: www.starostwo.gliwice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here