KONIEC SENIORSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ W KNUROWIE?!!!

2
746

Wczoraj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, drużyna seniorów KS Concordii Knurów nie zostanie zgłoszona do rozgrywek IV ligi piłki nożnej. Takie decyzje wobec sytuacji finansowej klubu podjął zarząd KS Concordii Knurów.

Według nieoficjalnych informacji w zbliżającym się sezonie zespół seniorów KS Concordii Knurów nie wystartuje na żadnym szczeblu rozgrywek, nawet na poziomie B Klasy. Kto jest winien takiej sytuacji w knurowskim klubie?

Poniżej publikujemy oświadczenie zamieszczone na facebookowym fanpage KS Concordii Knurów.

,,Trudna sytuacja finansowa spowodowała, że Zarząd Klubu Sportowego Concordia Knurów podjął dziś decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek IV ligi. Trwają działania organizacyjne, które mają na celu uzdrowienie kilkuletnich zaniedbań, które doprowadziły do fatalnej kondycji finansowej Klubu. Najbliższe dni dadzą odpowiedź co do dalszej przyszłości seniorskiej piłki nożnej w Knurowie. Trudna sytuacja finansowa spowodowała, że wielu zawodników znalazło sobie nowych pracodawców, bądź takowych szuka. Są też tacy, którzy nie bacząc na kłopoty finansowe nadal chcą pomóc i bronić barw Concordii Knurów. To właśnie z myślą o nich trwają działania, które mają na celu zrobienie wszystkiego, by seniorska piłka nożna w Knurowie nie zamarła. W jakiej formie i na jakim poziomie rozgrywkowym? Z odpowiedzią musimy niestety zaczekać. Na bieżąco będziemy jednak informować o całej sytuacji”.

O komentarz poprosiliśmy radnego Macieja Kandziora, członka Komisji Sportu Rekreacji Turystyki i Promocji Zdrowia Rady Miasta Knurów. Poniżej publikujemy komentarz radnego.

Maciej Kandzior: ,,Jest mi bardzo przykro z powodu takiego rozwoju wydarzeń w Concordii. Mam nadzieję że sprawy finansowe klubu zostaną szybko i rzetelnie wyprostowane. W piątek poprosiłem przewodniczącego Komisji Sportu Rekreacji Turystyki i Promocji Zdrowia radnego Joachima Machulika o zwołanie jak najszybciej w trybie pilnym posiedzenia komisji i zaproszenie na nie prezydenta Piotra Surówki odpowiedzialnego między innymi za sport w naszym mieście oraz przedstawicieli władz KS Concordii Knurów. Przewodniczący Machulik zapewnił mnie że takie posiedzenie zwoła jeszcze w sierpniu, poza harmonogramem. Moje działania w tym względzie wsparł również radny Paweł Szkatuła. Na tym etapie nie mam nic więcej do dodania w tej kwestii”.

Według nieoficjalnych informacji jakie udało nam się uzyskać drużyna kobiet, występująca w III lidze piłki nożnej kobiet oraz wszystkie zespoły młodzieżowe będą nadal brać udział w rozgrywkach. Nie będzie natomiast w zbliżającym się sezonie drużyny seniorów. Sytuacja w klubie jest według naszych ustaleń dynamiczna, są różne pomysły na przyszłość Concordii Knurów i niebawem powinniśmy się dowiedzieć więcej na temat dalszych planów zarządu klubu.

WŁADZE MIASTA MAJĄ PROBLEM

Jak wszyscy Knurowianie wiedzą modernizowany od pewnego czasu jest stadion MOSiR przy ulicy Dworcowej. Z kasy miasta na ten cel zostały wyłożone miliony złotych a przetarg na kolejny etap prac jest ogłoszony. W związku z tym zachodzi w naszej ocenie pewien paradoks, miliony zostały wydane a na Stadionie Miejskim nie będzie w najbliższym sezonie seniorskiej piłki nożnej. Odpowiedź pozostawiamy Państwu…

 

2 KOMENTARZE

  1. To porażka słabej rady miasta i zarządu miasta.
    Przez lata godzili się na patologie i w trudnych chwilach udawali ze to deszcz pada!

  2. W którym kościele wystawiona będzie trumna Concordii?
    Kiedy – i na jakim cmentarzu – pogrzeb?
    Podobno orkiestra kopalniana już ćwiczy marsze …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here