KNURÓW: ZWYCIĘSTWO CONCORDII W SPARINGU Z ISKRĄ.

0
159

W swoim drugim przedsezonowym meczu sparingowym zawodnicy KS Concordii Knurów pokonali Iskrę Pszczyna, choć do przerwy był bezbramkowy remis…

Concordia Knurów – Iskra Pszczyna 2:1 (0:0)

W swym drugim meczu kontrolnym Concordia pokonała Iskrę z Pszczyny 2:1. Wcześniejsze opady deszczu okazały się na tyle poważne, że miast na zielonej murawie zawodnicy zagrali na rozżarzonym niczym patelnia „Orliku”. W porównaniu do środowego sparingu dzisiejszy mecz był o wiele ciekawszym widowiskiem. Naprawdę słowa uznania dla zawodników obu ekip, którzy mimo tak wysokiej temperatury i żaru płynącego z nieba oraz bijącego ze sztucznej nawierzchni potrafili rozegrać zawody na tej szybkości. W porównaniu z pierwszym spotkaniem zobaczyliśmy też więcej gry piłką, mniej indywidualnych strat i zadziorność od początku do końca. Pierwsze 25 minut to prawdziwa nawałnica w wykonaniu naszego zespołu. Jedyne czego zabrakło to szczęścia, bo gdyby nie trzy przepiękne interwencje bramkarza przyjezdnych, moglibyśmy objąć kilkubramkowe prowadzenie. W okresie tym nasi zawodnicy dwukrotnie trafili też w poprzeczkę, raz w słupek i dwukrotnie piłka o milimetry przeleciała obok słupka w aut. Iskra próbowała grać kontrą, ale nasi obrońcy spokojnie rozbijali ich ataki. Druga część pierwszej odsłony bardziej wyrównana, bramek jednak nie ujrzeliśmy.
W przerwie trener Zbigniew Matuszek dokonał 7 zmian, a w 57min. pewnie broniącego Macieja Stanek zmienił młodszy kolega Damian Misiak. Od 68min. mieliśmy też trzy zmiany powrotne. Podobnie jak pierwszą część gry zaczynamy bardzo ambitnie i walecznie. Sporo walki w środku pola, goście stworzyli sobie w tej części gry więcej groźnych sytuacji niż to miało miejsce w pierwszych 45 minutach, ale to Concordia miała cały czas optyczną przewagę. W 74min. bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę zdobywa Dominik Bartoszewicz, a 5 minut później po szybkiej składnej akcji na 2:0 podwyższył Dawid Skiba. Na 3 minuty przed końcem bramkę kontaktową zdobyli goście, ale na więcej w tym spotkaniu już nasi zawodnicy rywalom pozwolili.
Warto też zauważyć, że w zespole Concordii Knurów zagrał Dawid z rodu Wierciochów, Rodziny tak zasłużonej dla naszego Klubu.