KNURÓW: ZAMKNĄ ,,MAŁE” TESCO.

0
1412

W piątek dotarła do nas informacja, z której wynika że kolejny już market w naszym mieście zostanie zamknięty z powodu nierentowności (kilka lat temu Carrefour zakończył swoją działalność w Knurowie), tym razem będzie to mniejszy format sklepu Tesco, funkcjonujący przy ulicy 1 Maja. Informację podały władze Spółki w oficjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, najpierw w tym miejscu działał sklep sieci Leader Price, jednak sieć ta została sprzedana 17 lipca 2006 roku (142 markety Leader Price w tym knurowski) brytyjskiej firmie Tesco za 105 mln euro.

Od tamtej pory przy ulicy 1 Maja w Knurowie powstał sklep sieci Tesco. Nie od dziś wiadomo o problemach brytyjskiej sieci, w związku z którymi przechodzi ona restrukturyzację i stara się zoptymalizować koszty. Knurowski sklep nie będzie jedynym, który zakończy działalność w naszym kraju, będzie ich aż 18. Najprawdopodobniej sklep będzie działał do końca marca br.

Nie wiemy jeszcze czy i jeżeli tak, to ile osób straci pracę z powodu likwidacji knurowskiej placówki Tesco przy ul 1 Maja.

Poniżej zamieszczamy komunikat prasowy władz Spółki Tesco.

Firma Tesco poinformowała swoich pracowników o planowanym zamknięciu 18 przynoszących straty sklepów.

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce, powiedział: „Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna. Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla pracowników, których dotyczą zmiany, w tym zaoferowanie jak największej ich liczbie alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach. Chciałbym osobiście podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z tych sklepów za wszystko, co robili, by dbać o naszych klientów”.

Sklepy, które zostaną zamknięte to: Gliwice Toszecka, Rydułtowy Ładna, Siemianowice Śląskie, Skoczów Morcinka, Garwolin Targowa, Oświęcim Nojego, Oświęcim Śniadeckiego, Ruda Śląska Górnośląska, Lubaczów Baziaka, Brzeszcze, Knurów 1 Maja, Ustroń Cieszyńska, Świdnica Marcinkowskiego, Dębica Kościuszki, Środa Wielkopolska, Stalowa Wola Okulickiego, Łódź Przybyszewskiego oraz Piotrków Trybunalski Szkolna. Większość placówek pracować będzie do marca.

Ponadto, Tesco poinformowało pracowników sklepów o zmianach w sposobie organizacji pracy. „Chcemy być bardziej elastyczni, postawić na lepszą i efektywniejszą obsługę klienta oraz większe wsparcie dla koleżanek i kolegów. Częścią procesu będzie zmniejszenie liczby kierowników zespołów w dużych sklepach. Chcemy zaoferować wszystkim pracownikom, których dotyczy zmiana, pomoc w przeniesieniu się na inne stanowiska, by zminimalizować liczbę osób, które opuszczą firmę” – dodał Martin Behan.

„Kontynuujemy proces zmian w naszym biznesie, które  pozwolą nam przełożyć  poprawiające się wyniki sprzedażowe na dalszy rozwój, oparty na wyższej zyskowności. To z kolei pomoże nam w przyszłości mocniej i wydajniej inwestować w nasze koleżanki i kolegów oraz naszych klientów” – podsumował Behan.

Źródło: www.tesco-polska.pl

Foto: Ł. P.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here