KNURÓW: WYKONAJ BEZPŁATNIE SPIROMETRIĘ.

0
315

„Polsko! Oddychaj czystym powietrzem”, to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dni Spirometrii, będących częścią wieloletniej kampanii „Healthy Lungs for Life”.

Tym razem chcemy zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona jakości powietrza jakim oddychamy i jego bezpośrednim wpływie na kondycję i choroby naszego układu oddechowego.

Spirometria to nieinwazyjne badanie niezbędne do rozpoznania astmy, czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. POChP to choroba podstępna i śmiertelna związana z paleniem tytoniu lub z narażeniem na inne toksyczne pyły i gazy, w tym zanieczyszczenie  powietrza.  W  Polsce  choruje  ok.  2,5  miliona  osób, a 4 miliony ma astmę. To o czym wielu z nas nie wie, to wpływ obturacyjnej choroby płuc na długość naszego życia – choroba ta potrafi je skrócić nawet o 10 lat. W momencie, gdy u pacjenta pojawi się POChP choruje cały człowiek, ponieważ choroba ta ma negatywny wpływ m.in. na układ krążenia oraz układ wydzielania wewnętrznego. U osób dotkniętych chorobą 3 razy częściej występują zawały i udary, osteoporoza czy cukrzyca typu 2.

Fundacja  „Unia Bracka”  już  po  raz szósty włącza się w obchody Dni  Spirometrii zapraszając do skorzystania z  bezpłatnych,   przesiewowych   badań   spirometrycznych   w   wybranych  Przychodniach  Brackich. We wskazanych poniżej dniach i godzinach, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Harmoogram badań w Przychodniach Brackich w Knurowie:
Przychodnia Bracka Knurów 28 września godz. 12.00 – 16.00
Przychodnia Bracka Szczygłowice 29 września godz. 11.00 – 14.00

Źródło i foto: www.uniabracka.pl; www.knurow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here