KNURÓW WŚRÓD NAJGORSZYCH W POLSCE.

1
596

Bardzo nam przykro że przekazujemy Państwu taką informację, ale nasze miasto zostało sklasyfikowane jako jedno z najgorszych w Polsce pod względem warunków mieszkaniowych. Dowiedzieć się o tym że w Knurowie pod względem warunków mieszkaniowych jest bardzo źle można czytając prestiżowy magazyn ,,FORBES” lub śledząc ranking w portalu branżowym RynekPierwotny.pl .

Knurów zajął 210 na 218 miejsc w rankingu ,,Warunki mieszkaniowe w 218 miastach”    sporządzonym na podstawie danych GUS przez portal RynekPierwotny.pl, klasyfikowane były miasta liczące powyżej 20 000 mieszkańców. Władze miasta niestety od lat swoje wysiłki mieszkaniowe skupiają na rynku deweloperskim (sprzedaż działek) oraz inwestując w TBS. W Knurowie remontuje się też zasoby gminne min na III Kolonii, niestety jednak nie buduje się nowych mieszkań komunalnych, nie słychać też o udziale w rządowym programie ,,Mieszkanie plus”. Wstyd że nasze miasto znalazło się tak nisko w niezależnym rankingu, chyba czas by władze miasta zmieniły swoją politykę mieszkaniową.

Artykuł z Forbesa znajduje się pod linkiem:

https://www.forbes.pl/nieruchomosci/ranking-miast-polskich-rynekpierwotnypl/y9ycvl5?fbclid=IwAR17XB0DXpto-PFi6AE8oxIwq100Qby9HRmJgo_6ZFVGkADkPWK5b5zgQD0

foto: www.rynekpierwotny.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zamknąć MZGLiA za to jak kantują na pieniądze mieszkańców wielu wspólnot ! Dlaczego na nowym Knurowie, gdzie mieszkania są zarządzane przez Spółdzielnię Mieszkaniową płaci się połowę mniej, a za mieszkania które są zarządzane przez MZGLiA płaci się tak dużo?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here