KNURÓW: W SOBOTĘ ODBYŁ SIĘ FESTYN ,,NA GÓRCE”.

0
439

Sobotnim popołudniem ,,Szkoła górnicza”, czyli Zespół Szkół Zawodowych numer 2 w Knurowie zaprosił wszystkich chętnych do świetnej zabawy na współorganizowany przez siebie Festyn Rodzinny, który tym razem odbył się na Placu 700- lecia…

Organizatorami imprezy byli ZSZ nr 2 w Knurowie, KS Spartan Knurów i knurowski oddział PCK, na podkreślenie zasługuje fakt że wydarzenie to zostało znakomicie przygotowane. W trakcie tej rodzinnej zabawy mogliśmy posłuchać zespołów muzycznych występujących na specjalnie przygotowanej scenie, zobaczyć pokaz pożarnictwa w wykonaniu strażaków z Knurowa i Gierałtowic, ,,zwiedzić” strażackie wozy bojowe oraz poznać od środka radiowozy innych służb, takich jak policja, straż graniczna, straż miejska, pogotowie ratunkowe. Każdy uczestnik festynu mógł również oznakować swój rower do tego celu knurowski magistrat przygotował specjalne stanowisko namiotowe, w którym znakowania rowerów dokonywali strażnicy miejscy.

Uczniowie ZSZ nr 2 przygotowali również pyszne wypieki domowej roboty, które można było nabyć na miejscu, był również grill, wata cukrowa i popcorn. Można było też po nabyciu magazynku ,,skorzystać” z strzelnicy, przygotowany został także tor przeszkód na którym mogliśmy podziwiać uczniów ZSZ nr 2, zaś PCK przygotowało pokaz akcji reanimacyjnej, każdy mógł poćwiczyć masaż serca i sztuczne oddychanie na specjalnych manekinach. Ponadto na scenie występowali również knurowscy harcerze pod opieką ks dr Piotra Larysza a zespół ratowniczy z pogotowia przygotował pokaz defibrylacji, pokaz pięściarstwa zaś można było zobaczyć między innymi w wykonaniu trenera Ireneusza Przywary z KS Spartan Knurów. Na miejscu obecni byli również Honorowi Dawcy Krwi z Knurowa, którzy również starannie przygotowali swoją ekspozycję.

Impreza obfitowała w atrakcje dla dzieci, były między innymi balony wypełnione helem, zabawki, ,,dmuchawce”, pokaz psa obronnego, malowanie twarzy przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, kolorowanki, pokaz musztry konnej.

Niestety na miejscu poza radnymi Arturem Sochą i Maciejem Kandziorem nie spotkaliśmy przedstawicieli władz naszego miasta.

Dochód z FESTYNU zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Organizatorom tej wspaniałej imprezy serdecznie dziękujemy i zachęcamy do organizacji kolejnych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here