KNURÓW: Święto lekkiej atletyki… A co ze STADIONEM na Krywałdzie?

1
486

29 września w Knurowie po raz trzeci odbył się Miting Lekkoatletyczny im. Emila Kiszki.

Zawody rozegrane zostały na boisku sportowym przy ul. Stefana Batorego 5 w Knurowie. Ich celem było uczczenie wybitnego knurowskiego sportowca, jakim był Emil Kiszka oraz popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży. Wzięli w nich udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Gliwicki: Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie (Liceum Ogólnokształcące i Technikum), Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

Na początku mitingu postać Emila Kiszki przypomniał inicjator i pomysłodawca imprezy – radny powiatowy Stanisław Rudzki. Emil Kiszka był czołowym sprinterem w Polsce w latach po II wojnie światowej, zawodnikiem Lignozy, a następnie Unii Krywałd w Knurowie. To wielokrotny rekordzista Polski w biegach oraz w skoku w dal, uczestnik olimpiady w Helsinkach w 1952 r., trener.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał starosta gliwicki Waldemar Dombek, a pięknym występem rozpoczęcie uświetniła Orkiestra Dęta KWK Knurów. Blisko stu uczniom startującym w zawodach towarzyszyły między innymi osoby związane z Emilem Kiszką i nieistniejącym już Klubem Sportowym Unia Krywałd: były trener Klubu Bernard Sładek oraz zawodnicy Sylwia Polak i Marian Płaszczyk.

Uczniowie startowali w dyscyplinach takich jak biegi, skoki w dal i pchnięcie kulą. Zawodnicy, którzy stanęli na podium, nagrodzeni zostali medalami, zaś wszystkie szkoły otrzymały puchary. Nagrody wręczyli im: Zbigniew Sładek, dyrektor Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie Eugeniusz Szybiak oraz wicedyrektor ZSZ nr 2 w Knurowie Jacek Czapkiewicz.

Imprezę zorganizował Powiat Gliwicki, a współorganizowało Miasto Knurów, Miejska Szkoła Podstawowa nr 6, Miejskie Gimnazjum nr 2 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie.

Powyżej prezentujemy obecne zdjęcia krywałdziego Stadionu, gdzie niegdyś trenowali zawodnicy Unii z Emilem Kiszką na czele. Nasuwa się tutaj pytanie, czy obecnym władzom Knurowa nie jest wstyd za to jak ten obiekt wygląda obecnie? Nie jest on własnością miasta, lecz czy władze Knurowa nie mogą postarać się o jego przejęcie i właściwe zagospodarowanie?

Źródło i foto: www.starostwo.gliwice.pl i własne.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here