KNURÓW: ,,SPRINTEM DO MARATONU”. MARATON PRZEDSZKOLAKÓW.

0
777

W dniu dzisiejszym na obiektach MOSiR Knurów przy Alei Lipowej odbyły się zawody sportowe z udziałem przedszkolaków i ich nauczycieli oraz personelu Miejskiego Przedszkola nr 13, które były częścią III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków ,,Sprintem do maratonu”.

Organizatorkami imprezy (przy wsparciu dyrekcji przedszkola wraz z wszystkimi jego pracownikami), były panie mgr Ewa Gołąb oraz lic. Paulina Jaworska.

Przedszkolaki zjadły rano zdrowy posiłek i wyruszyły na zawody, które odbyły się na knurowskim obiekcie ORLIK 2012. Przed rozpoczęciem biegów dzieci uczestniczyły w rozgrzewce prowadzonej przez panią mgr Ewę Gołąb. Następnie dzieci w miarę swoich możliwości pokonały dystans 60-100 m biegiem lub marszobiegiem. Po ukończeniu biegu każde dziecko otrzymało wodę oraz owoc dla uzupełnienia energii. Następnie poszczególne grupy otrzymały medale oraz dyplomy.

Celem imprezy jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dzieciom na miejscu aktywnie kibicowała pani mgr Aldona Rychlewska, dyrektor przedszkola wraz z grupą rodziców, było również zabezpieczenie medyczne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here