KNURÓW: Rozpoczął się drugi etap remontu ul.Ogana.

0
158

W poniedziałek 20 sierpnia br. ruszył II etap remontu ul.Ogana. Firma wykonawcza tj. Mostostal Zabrze – Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. na zlecenie Gminy Knurów rozpoczęła modernizację odcinka od łącznika z ul.Floriana do skrzyżowania z ul.Wilsona.

Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni, oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz budowę nowych miejsc postojowych. Zgodnie z harmonogramem robót, II etap powinien zostać wykonany do ok. 20 września br. W tym czasie remontowany odcinek ul. Ogana zostanie całkowicie wyłączony z użytku, a w rejonie prac wyznaczona zostanie tymczasowa organizacja ruchu kołowego. Po zakończeniu II etapu, wykonawca robót przystąpi do ostatniej fazy przebudowy zasadniczej części ul. Ogana począwszy od skrzyżowania z ul. Niepodległości. W planach jest wymiana nawierzchni, przebudowa oświetlenia, wykonanie nowych ciągów pieszo-rowerowych, miejsc postojowych czy też przebudowa zatoczki autobusowej.

Rozpoczęła się kolejna faza przebudowy ul.Ogana

Trwają natomiast ostatnie prace wykończeniowe w ramach I etapu robót. Są już dostępne nowe miejsca postojowe na przeciw budynku Urzędu Miasta. Przejezdny jest też odcinek drogi łączący ulicę Ogana z ulicą Floriana.

nowe miejsca postojowe w rejonie budynku UM Knurów

źródło i foto: www.knurow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here