KNURÓW: POMÓŻ MALUTKIEJ ZUZI.

0
1268

Apelujemy o pomoc dla malutkiej Zuzi z Knurowa. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat pomocy dla Zuzi.

,,Kruszynka Zuzia, która urodziła się 1.06.2017 potrzebuje naszej pomocy z powodu przedwczesnego zrośnięcia szwów czaszkowych. W niedługim czasie czeka ją operacja, następnie długa i kosztowna rehabilitacja, dodatkowo wymaga opieki specjalistów.


Witam,

zbieramy pieniądze na rehabilitację Zuzi, u której w miesiąc po urodzeniu zdiagnozowano przedwczesne zrośnięcie się szwów czaszkowych – kraniosynostoza.

Poprzez przedwczesne zrośnięcie się szwów czaszkowych, zatrzymany zostaje rozwój czaszki w kierunku prostopadłym do szwu, co powoduje, nieprawidłowy kształt czaszki, a także w konsekwencji jej nieprawidłową budowę. W wyniku tego często chodzi do zespołu ostrego nadciśnienia śródczaszkowego.

Aktualnie Zuzia boryka się z podwyższonym ciśnieniem śródczaszkowym, w wyniku tego, często płacze, dochodzi do tego problem ze snem. Z tego powodu wymagane są liczne konsultacje m.in. neonatologa, neurologa, okulisty.

Leczenie dzieci z kraniosynostozami jest leczeniem wielospecjalistycznym. Obejmuje leczenie operacyjne, które może być jedno- lub wieloetapowe, oraz długoterminową, wieloletnią opiekę takich specjalistów jak m.in fizjoterapeuci, neurologopedzi czy neuropsycholodzy.

Leczenie operacyjne dzieci z kraniosynostozami ma na celu z jednej strony zmianę nieprawidłowego kształtu czaszki i jednocześnie umożliwienie jej dalszego rozwoju. Drugim celem jest odbarczenie ewentualnego nadciśnienia śródczaszkowego. Z estetycznego punktu widzenia celem jest uzyskanie prawidłowego kształtu głowy, w tym w szczególności twarzy, zmniejszając jednocześnie prawdopodobieństwo wystąpienia problemów psychospołecznych i emocjonalnych. Jak pokazują liczne badania naukowe wiele dzieci z kraniosynotozami, które nie były odpowiednio leczone, lub były leczone zbyt późno, boryka się z problemami rozwojowymi. Do najczęstszych należą opóźniony i nieprawidłowy rozwój mowy, zaburzenia motoryki, zaburzenia uwagi oraz różnorodne zaburzenia integracji somatosensorycznej.

Dlatego Zuzię czeka wkrótce operacja, a następnie długa rehabilitacja. Niestety NFZ jest w stanie sfinansować tylko JEDNĄ rehabilitację tygodniowo, a wymagane są co najmniej TRZY tygodniowo. Do tego dochodzą wizyty u specjalistów i dlatego też, tak ważna jest pomoc.

Dziękujemy z całego serca za każdą wpłatę na ten cel”- czytamy w opisie akcji na portalu zrzutka.pl.

,,Nasz Kolega Ratownik Medyczny, na co dzień pracujący w WPR Katowice, do niedawna w Państwowym szpitalu Psychiatrycznym Bartek Ceremuga – Człowiek o dużej empatii, wielkim sercu, na co dzień pomagający innym (zawodowo oraz społecznie). Dziś potrzebuje pomocy jego najmniejsza kruszynka – Zuzia, która urodziła się 01.06.2017″– apeluje poprzez portal społecznościowy pan Adrian, Knurowianin i przyjaciel rodziny.

Przyłączając się do powyższego apelu, zamieszczamy poniżej link do akcji pomocy dla malutkiej Zuzi.

https://zrzutka.pl/zsk9wg

Źródło i foto: www.zrzutka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here