KNURÓW: Odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Młodzieżowej

0
679

Piękne głosy i wspaniale wykonane utwory muzyczne można było usłyszeć podczas koncertu podsumowującego XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Młodzieżowej „Droga do gwiazd przez gimnazjum 2017”, który zorganizowany został 6 kwietnia w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach.

Podczas koncertu zaprezentowali się zwycięzcy konkursu, którym talentu wokalnego i bardzo dobrze przygotowanego repertuaru gratulowali m.in. wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga, zastępca prezydenta Knurowa – Piotr Surówka i przewodniczący Rady Miasta Knurów – Tomasz Rzepa. Konkursowe Grand Prix zdobyła Aleksandra Mirek z Zespołu Szkół w Łaziskach Górnych, zaś laureatami pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach zostali: Klaudyna Siwek z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce-Lesczynach, zespół wokalny Red Lips z Gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach, Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych oraz chór Gaudeo z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Gimnazjum w Świerklanach.

,,Wy już jesteście blisko gwiazd. Bardzo dziękuję, że i nam, publiczności, dzięki waszemu śpiewowi bliżej było do nieba podczas tego koncertu …
Życzę wielu dalszych sukcesów na scenie!”- mówiła Ewa Jurczyga.

Organizatorami corocznego konkursu są Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie, Centrum Kultury w Knurowie i Miejskie Gimnazjum nr 4 w Knurowie.
Źródło i foto: www.starostwo.gliwice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here