KNURÓW: ODBYŁ SIĘ POWIATOWY PIKNIK INTEGRACYJNY.

0
498

2 czerwca Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie zorganizował XIII Powiatowy Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Nie zabrakło również zdrowej żywności i pięknej aury!

Imprezę otworzyły wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga i dyrektor ZSS w Knurowie Alina Jaworska. – Życzę wam wspaniałej zabawy – mówiła Ewa Jurczyga. – To przecież wasz wielki dzień, więc świętujcie go w doskonałych humorach, na sportowo i zdrowo!

Dzieciom podczas zabawy towarzyszyli również m.in. radny powiatowy Stanisław Rudzki, Elwira Dersiewicz – dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, Jolanta Leśniowska – dyrektor Miejskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Knurowie oraz Jolanta Olejnik – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Knurowie.

Następnie Mirosław Gmyz, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSS w Knurowie wprowadził wszystkich w atrakcje przygotowane specjalnie na ten dzień. Wśród konkurencji dla uczniów oraz dzieci znalazły się m.in.: tor przeszkód, kręgle, jazda na trójkołowcu, „ciepanie” do wiadra. Wspólnie z uczniami z ZSS w Knurowie bawili się uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2  im. Karola Miarki w Knurowie, Miejskiego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Mikołaja Reja w Knurowie, Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach, Zespołu Szkół Nr 1 Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Mikołowie Borowej Wsi oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 12  im. Janusza Korczaka w Knurowie.

Imprezę zapoczątkował udany występ grupy bębniarzy z ZSS w Knurowie.  Na dalszą wesołą zabawę złożyły się  konkursy, liczne gry, zajęcia sportowe, plastyczne i gastronomiczne (oczywiście przygotowywano tylko zdrową żywność!). Dużą popularnością cieszyła się m.in. gra w kręgle, nie zabrakło też zwolenników jazdy na trójkołowcu, toru przeszkód, strzelania z łuku do tarczy. Wszystkie chętne dziewczęta oraz panie mogły też dać się uczesać na specjalnie przygotowanym dla nich stoisku, a wśród fryzur królowały fikuśnie upięcia.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie „mundurówki” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie pełnili funkcję wolontariuszy. W zabawę, jak i przygotowania włączyli się również rodzice uczestników pikniku. Pod koniec imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Dla każdego ucznia oraz przedszkolaka startującego w zawodach przewidziany był również drobny upominek. – To był fajny dzień! – mówili uczniowie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here