KNURÓW: JEST ODPOWIEDŹ PWiK W SPRAWIE JAKOŚCI WODY.

0
161

Kilka dni temu pisaliśmy o słowach Magdy Gessler na temat rzekomo złej jakości wody w Gliwicach i okolicy, zamieściliśmy również komentarz gliwickich wodociągów do całej sprawy i poprosiliśmy o komentarz prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Knurowie Bogusława Tyszkowskiego. Nadeszła odpowiedź ze strony knurowskiego PWiK…

Poniżej publikujemy treść pytań jakie przesłaliśmy do knurowskich wodociągów (PWiK Knurów):

,,w związku z doniesieniami prasowymi zamieszczonymi na łamach Super Expresu odnośnie wypowiedzi pani Magdy Gesller jakoby w Gliwicach i okolicy woda była zatruta arsenem zwracamy się do Szanownego Pana z następującymi zapytaniami:

1 Jak skomentuje Pan doniesienia zamieszczone pod linkiem? Wypowiedź Magdy Gesller 

2. Jak często jest badana woda w Knurowie i jakie są obecnie jej wartości kationowe i anionowe?

3. Jaki procent zasobów wody w naszym mieście czerpany jest z ujęcia w Goczałkowicach a jaki z własnego ujęcia w Knurowie?

Dziękujemy z góry za odpowiedź i pozdrawiamy.

REDAKCJA NASZKNUROW.PL”

Odpowiedź ze strony PWiK Knurów:

,,Informujemy, że woda dostarczana do odbiorców na terenie miasta Knurowa spełnia obowiązujące przepisy, co potwierdzają badania wody wykonane przez laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej– Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ( Dz.U. 2017 poz.2294) „.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here