KNURÓW: II Integracyjny Przegląd Talentów

0
530

19 maja odbył się II Integracyjny Przegląd Talentów w kinie Scena Kultura w Knurowie.

Przegląd otworzyły Ewa Jurczyga – wicestarosta gliwicki oraz Alina Jaworska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałych występów. Przez wszystkie występy kolejno przeprowadzały publiczność prowadzące imprezę Anna Łabiak oraz Anna Skowron.

Podczas imprezy wysłuchać można było płynącej ze sceny poezji w doskonałej recytacji, przedstawionego z wielkim sercem śpiewu i muzyki, obejrzeć interesujące małe formy teatralne, usłyszeć piękną grę na fortepianie, a także grę na bębnach oraz  podziwiać pełen ekspresji taniec. W holu kina wystawiono zasługujące na uznanie prace plastyczne. Wszystko to zaprezentowały biorące udział w przeglądzie dzieci i młodzież z knurowskich placówek: Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki, Zespołu Szkół Specjalnych, Miejskiego Przedszkola nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi, Miejskiego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Mikołaja Reja oraz Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także z Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich występów nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz podziękowań, które uczestnicy odebrali z rąk Aliny Jaworskiej. Wszyscy występujący otrzymali również słodycze oraz drobne podarunki.

II Integracyjny Przegląd Talentów był jedną z licznych imprez składającą się na tegoroczne, IX Knurowskie Dni Integracji „Bądźmy Razem”, które trwały od 17 do 21 maja. Zorganizował go Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie przy współpracy wszystkich knurowskich placówek integracyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here