KNURÓW: GDZIE I KIEDY POŚWIĘCIMY POKARMY?

0
440

Gdzie i kiedy poświęcimy pokarmy na wielkanocny stół? Poniżej publikujemy informacje odnośnie godzin święcenia pokarmów w WIELKĄ SOBOTĘ, zaczerpnięte z witryn internetowych knurowskich parafii.

PARAFIA pw MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

W Wielką Sobotę o 9.00 w ramach nowenny do Miłosierdzia Bożego odmówimy różaniec przy Bożym Grobie. Od 10.00 – 15.00 co godzinę będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00 a zakończy procesją rezurekcyjną. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece.

PARAFIA pw ŚWIĘTYCH CYRYLA I METODEGO

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o godz.: 11.00; 12.00; 13.00; 14.00 i 15.00. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00.  Mszę św. Wigilii Paschalnej zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy przynieść ze sobą świece. Po ceremoniach zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła.

PARAFIA pw NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ ŚWIATA W SZCZYGŁOWICACH

Tradycyjne błogosławienie pokarmów na wielkanocny stół odbywać się będzie w sobotę w godz. 12.00 – 15.00 co pół godziny. Przy okazji pragniemy przypomnieć, że nie jest to jedyny i najważniejszy obrzęd liturgiczny tego dnia.
• WIGILIĘ PASCHALNĄ W WIELKĄ NOC rozpoczniemy świętować o godz. 20.00. Jest to naprawdę Wielka Noc, bo rozjaśnia ją Zmartwychwstający Chrystus. Na Liturgię składa się poświęcenie paschału, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej i uroczysta Eucharystia, zakończona procesją resurekcyjną. Uczestników tej ceremonii prosimy o przyniesienie świec.

PARAFIA pw ŚWIĘTEGO ANTONIEGO W KRYWAŁDZIE

Święcenie potraw w Wielką Sobotę o godz. 1000 , 1200 i 1500.

źródło: witryny internetowe knurowskich Parafii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here