KNURÓW: Festyn na górce, relacja.

0
628

Pełen atrakcji był miniony czwartek w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Rano trwał tu II Powiatowy Festiwal Zawodów, a po południu i wieczorem – Festyn „Na Górce”.

Podczas Festiwalu Zawodów swe bogate oferty kształcenia zaprezentowały dwie knurowskie placówki oświatowe, prowadzone przez Powiat Gliwicki: Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego i Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Obydwie szkoły zapraszają tegorocznych absolwentów gimnazjów do swych liceów ogólnokształcących i techników z licznymi ciekawymi kierunkami, a druga – również do szkoły branżowej, w której można zdobyć  zawody pożądane na rynku pracy.

– Zachęcam do kontynuowania nauki w naszych szkołach – mówiła do licznie przybyłych gimnazjalistów wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga. – Mają wysoki poziom nauczania, bardzo dobrą kadrę, nowoczesne wyposażenie i panuje w nich przyjazna atmosfera. Nowością w tym roku są klasy górnicze w Szkole Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, po ukończeniu których absolwenci mają gwarancję pracy w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

O tym, że warto kształcić się w zawodach pożądanych na rynku pracy, zapewniał Wiesław Jabłoński, dyrektor biura Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Gliwicach, z którym współpracuje Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. – Wciąż poszukiwani są dobrzy fachowcy – mówił. – My pomożemy wam nimi zostać.

Poniżej link do krótkiego filmu.

festyngorka6.jpg

W tym niekonwencjonalnym dniu otwartym uczestniczyli gimnazjaliści z Knurowa i okolicznych miejscowości, a także m.in. z Ornontowic i Orzesza. Byli zachwyceni klasami mundurowymi, które świetnie się prezentują. U uwagą zwiedzali dobrze wyposażone szkolne pracownie. Mogli też skosztować smakołyków przygotowanych przez uczniów klas cukierniczych i piekarniczych, a dziewczęta np. poddać się zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim. Na stoisku Powiatu Gliwickiego popularnością cieszyły się promocyjne gadżety, m.in. opaski odblaskowe.

Po południu na Festynie „Na Górce” z kolei trudno było nadążyć za atrakcjami. Na jego niezwykle bogaty program złożyły się m.in. pokazy – tresury psów policyjnych, broni palnej, umiejętności zawodowych pracowników służb mundurowych, techniki kryminalistycznej, sprzętu wojskowego i gaśniczego straży pożarnej, musztry konnej i zajęcia z survivalu oraz parada motocykli. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zaprezentowali pokazy sportów walki, musztry paradnej, bojowy, udzielania pierwszej pomocy oraz popis taneczny. Wieczorem zagrały grupy Last Room i MjusiQ cover band. Organizatorzy przygotowali wiele pyszności, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Panie mogły uzyskać porady kosmetyczne, a dzieci wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Wszyscy świetnie się bawili, mimo nie najlepszej tego dnia pogody.

Źródło i część zdjęć: www.starostwo.gliwice.pl

Za zdjęcia i film dziękujemy panu Mariuszowi Pawlukowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here