KNURÓW: DEPTAK BĘDZIE PRZEBUDOWANY. PRACE RUSZYŁY.

0
527

Ruszyły prace przy przebudowie ciągu pieszo-rowerowego na osiedlu Wojska Polskiego II. Wykonawcą robót jest gliwicka firma PRUiM.

Ciąg pieszo-rowerowy znajdujący się na osiedlu Wojska Polskiego II w Knurowie, ciągnący się od przystanku autobusowego (ul 1 Maja) w stronę Miejskiej Szkoły Podstawowej numer 9 i dalej w stronę ,,dużego” Tesco (ul Szpitalna) zostanie przebudowany. Wybudowany ponad 20 lat temu ,,deptak” od dłuższego czasu wymagał kapitalnego remontu, liczne ubytki w kostce, nierówności, obskurnie wyglądające słupy oświetleniowe, tak do tej pory wyglądała większa część ciągu pieszo-rowerowego, który jest w końcu modernizowany. Środki na tę inwestycję są od początku tego roku ,,zarezerwowane” w budżecie miasta, jednak czekano aż zakończy się budowa Żłobka Miejskiego, następnie ogłoszony został przetarg. Aktywnie o realizację tej inwestycji zabiegali radni miejscy wybrani z rejonu Osiedla Wojska Polskiego II, Joachim Machulik, Maciej Kandzior i Adam Sobierajski.

Na wykonawcę wybrano w przetargu firmę PRUiM Gliwice, która ma czas do 15 listopada na zakończenie prac.

W ramach inwestycji powstanie między innymi bezpośrednio obok ciągu pieszo-rowerowego, nazywanego Aleją Platanów plac zabaw, o który w tym rejonie zabiegał radny Maciej Kandzior.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here