KNURÓW: BUDŻET OBYWATELSKI PORAŻKĄ WŁADZ MIASTA?

0
773
1 strona

W ostatnich dniach w Knurowie pojawiła się ulotka informująca o nie zrealizowaniu przez Prezydenta Knurowa Adama Ramsa projektu budowy boiska wielofunkcyjnego w rejonie ulic Klasztornej i Księdza Koziełka w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 r. dla rejonu Starego Knurowa.

Przypomnijmy, mieszkaniec Knurowa pan Paweł Garczorz złożył w 2016 roku projekt w ramach budżetu partycypacyjnego, nazywanego ,,obywatelskim” dla rejonu Starego Knurowa, dotyczący budowy boiska wielofunkcyjnego na skwerze w okolicy ulic Księdza Koziełka i Klasztornej. Projekt ten przeszedł przez weryfikację dwóch powołanych w tym celu komisji, jednej złożonej z urzędników a drugiej z radnych i trafił pod głosowanie mieszkańców tego rejonu. Mieszkańcy Starego Knurowa wybrali ten projekt większością głosów i miał on być w 2017 roku zrealizowany, ale…

Miasto zapłaciło kilkanaście tysięcy za projekt tej inwestycji, kolejnym etapem miała być budowa, jednak nawet się nie rozpoczęła. Dlaczego?

Tutejszy magistrat ogłosił tylko jeden przetarg na realizację tej inwestycji, w którym cena ofertowa przekraczała kwotę przeznaczoną na ten cel w budżecie miasta, to było powodem unieważnienia postępowania przetargowego. Kolejnego przetargu już jednak nie ogłoszono…

Poniżej publikujemy treść ulotki pojawiającej się w ostatnich dniach w skrzynkach pocztowych Knurowian,która dotarła również do nas a jest skierowana do mieszkańców miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here