KNURÓW BUDŻET OBYWATELSKI: MIESZKAŃCY WYBRALI PROJEKTY DO REALIZACJI W 2018 ROKU.

1
602

Mieszkańcy Knurowa zdecydowali w głosowaniu bezpośrednim oraz internetowym, które projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku.

Na uwagę zasługuje fakt znacznie większej frekwencji w głosowaniu w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrost frekwencji wyniósł aż 269%. Co (patrząc na ilość oddanych głosów przez internet) jest efektem wprowadzenia możliwości głosowania online.

W tej edycji BO oddano w głosowaniu w sumie 849 głosów ważnych, z czego aż 796 przez internet a tylko 53 bezpośrednio w Urzędzie Miasta Knurów. Pomimo tak dużego wzrostu frekwencja nie powala na kolana, uprawnionych do głosowania było 31 048 mieszkańców Knurowa, dlatego należałoby się zastanowić nad szerszym rozpropagowaniem koncepcji Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście, co leży po stronie władz Knurowa.

Chodzi o ,,doinformowanie” mieszkańców na temat Budżetu Obywatelskiego, w taki sposób aby informacja im przekazana była krótka a zarazem zrozumiała i zachęcająca wszystkich do zgłaszania swoich projektów oraz brania udziału w głosowaniu (informacja nie koniecznie ze zdjęciem prezydenta miasta pana Adama Ramsa).

Dziękujemy jako redakcja Nasz Knurów.pl autorom wszystkich projektów za ich społeczne zaangażowanie w poprawę jakości życia mieszkańców Knurowa i gratulujemy autorom zwycięskich projektów.

Wyniki Głosowania:

(wytłuszczoną czcionką oznaczono zadania, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Knurów 2018)

Rejon I Oddanych głosów: 158

50 000 zł
Głosów: 101
2
26 020 zł
Głosów: 57
Rejon III Oddanych głosów: 395
Rejon IV Oddanych głosów: 92
1
90 000 zł
Głosów: 50
2
80 000 zł
Głosów: 42

Liczba osób głosujących

Zawiera głosy oddane poprzez internet oraz w formie papierowej.

849

Źródło i foto: https://knurow.budzet-obywatelski.org/wyniki

1 KOMENTARZ

  1. nic z tegonie rozumiem ,albo rozumiem ze knurów to tam gdzie mieszka prezydent,a reszta to co ….?prowincja?sczyglowice, krywald ,I kolonia to nie knurów???ALBO SPOLECZENSTWO Knurowa niedoroslo jeszcze do tego aby współrzadzić,albo wola nic nie robic?siedzie dalej w tym marazmie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here