KNURÓW: BĘDĄ MANDATY?

0
523

W dniu wczorajszym obradowała Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Porządku i Spraw Socjalnych Rady Miasta Knurów. Na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Janusza Szydło na spotkanie dotyczące problemów knurowskiej strefy zamieszkania oznaczonej znakiem D- 40 i nie tylko przybyli oprócz radnych członków Komisji przedstawiciele Straży Miejskiej, Policji, jednostki JRG, MZGLiA, wydziału GKRiOŚ oraz LWSM Knurów. Niestety nie było nikogo ze Spółdzielni Mieszkaniowej Knurowianka.

Każdy z uczestników posiedzenia na temat bezpieczeństwa w strefie zamieszkania na knurowskich osiedlach mieszkaniowych, który chciał wyrazić swoje zdanie miał do tego okazję:


– młodszy kapitan Michał Rutecki pełniący obowiązki dowódcy  Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Knurowie (od września 2017 r), przypomniał o Rozporządzeniu dotyczącym dróg pożarowych które przede wszystkim powinny być utworzone przy budynkach użyteczności publicznej, ale i również przy budynkach mieszkalnych mających 4 kondygnacje. Droga taka powinna przebiegać wzdłuż dłuższego boku budynku. Zaistniał w związku z tym problem, ponieważ na przestrzeni lat knurowskie osiedla mieszkaniowe zostały rozbudowane, przybyło również samochodów i coraz trudniej jest zaparkować, wielu kierowców nie posiada również dostatecznej wiedzy w zakresie przepisów dotyczących dróg pożarowych.


– komendant Komisariatu Policji w Knurowie pan Janusz Słowiński również zwrócił uwagę na małą ilość miejsc do parkowania i problemy kierowców w ich znalezieniu. Jest ciasno i kierowcy  mają mało miejsca co stwarza pokusę do zatrzymywania się kierujących w miejscach niedozwolonych. Karanie jest więc nieuzasadnione.


– Komendant Straży Miejskiej Andrzej Daroń poinformował, że już w 2018 r funkcjonariusze do dnia dzisiejszego podjęli 120 czynności dotyczących niewłaściwego parkowania z czego najwięcej odbyło się w Szczygłowicach (52) a kolejne na osiedlu Tysiąclecia (31).


– dyrektor MZGLiA Mieczysław Kobylec dodał, że możemy w obecnej chwili tylko prosić i apelować, gdyż w Knurowie sprawa złego parkowania jest notoryczna, za pierwszym razem upomnieć ale za kolejnym należałoby już wręczyć mandat.


– członek zarządu LWSM Knurów pan Lech Apryasz przyznał, że na zebraniach członków spółdzielni często problem złego parkowania jest również poruszany (30 procent samochodów jest źle zaparkowanych). Zaapelował do służb aby uniemożliwić parkowanie w strefie dojazdu do placyków gospodarczych, dojazdu do kopert i do stref w których parkowanie jest tylko dla wyznaczonych osób, które mają zezwolenie.


Głos zabierali również radni i urzędnicy miejscy, była też przygotowana prezentacja multimedialna.

źródło i foto: ARTUR SOCHA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here