KNURÓW: Aleja Platanów nabiera kształtów.

0
464

Przecinający osiedle Wojska Polskiego II ciąg pieszy, obiegowo nazywany przez władze miasta Aleją Platanów, przechodzi gruntowną modernizację. Ten popularny wśród mieszkańców trakt komunikacyjny, łączący ulicę Szpitalną z ulicą 1-go Maja, otrzyma zupełnie nowy wygląd i jakość.

W ramach inwestycji zleconej przez knurowski Urząd Miasta, wykonawca robót tj. firma PRUiM S.A. z Gliwic, po wykonaniu podbudowy układać będzie warstwę wierzchnią. Składać się ona będzie z ciągu pieszego wykonanego z płytek betonowych typu Umbriano oraz asfaltowej ścieżki rowerowej. W ramach prac powstanie też nowe oświetlenie z nowoczesnymi oprawami ledowymi, wzdłuż alei pojawią się ławki i kosze na śmieci, a całość uzupełniona zostanie nasadzeniami z drzew i krzewów, w tym platanami, nawiązującymi do nieoficjalnej nazwy tego miejsca.

Projekt przebudowy alei obejmuje też wykonanie nowego placu zabaw ze ścianką wspinaczkową, drabinką, zestawem sprawnościowym oraz bujanymi figurami dla najmłodszych.

Przypomnijmy że o plac zabaw w tej okolicy aktywnie zabiegał radny Maciej Kandzior, zaś w sprawie modernizacji całości ciągu pieszo- rowerowego aktywne działania poprzez interpelacje podejmowali radni Joachim Machulik, Adam Sobierajski i Maciej Kandzior.

Jak deklaruje wykonawca robót, prace powinny zakończyć się w listopadzie bieżącego roku. Łączny koszt inwestycji wynosi 2 440 000 zł i finansowany jest z budżetu miasta.

Źródło i foto: www.knurow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here