JEDYNY POLAK W FINALE. KOLEJNY WIELKI SUKCES DAMIANA DURKACZA!!!

0
629

Zawodnik Spartana Knurów, Damian Durkacz, reprezentujący barwy naszego kraju podczas XXXV Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma, który odbył się w Warszawie osiągnął spektakularny sukces.

Damian Durkacz na co dzień mieszka i trenuje w Knurowie, pod czujnym okiem trenera Ireneusza Przywary (mającego na koncie takie sukcesy trenerskie jak między innymi drużynowe mistrzostwo Polski, trener Przywara pracował również z Tomaszem Adamkiem, gdy osiągał on największe sukcesy w swojej karierze zawodniczej), jest zawodnikiem knurowskiego Klubu Sportowego Spartan. Damian ma za sobą mimo młodego wieku już wiele sukcesów, takich jak min. brązowy medal Mistrzostw Europy, reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata kadetów, sukcesy Damiana można by wymieniać jeszcze długo, ale przejdźmy do sedna, czyli XXXV Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im Feliksa Stamma…

Podopieczny Ireneusza Przywary stoczył w tym turnieju 4 pojedynki, ostatni w finale, warto podkreślić iż Damian był jedynym Polakiem, który podczas XXXV Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im Feliksa Stamma doszedł do finału i wiele nie brakowało a wygrałby również walkę finałową, gdyż werdykt sędziowski nie był jednomyślny. Zanim jednak 19 latek z Knurowa osiągnął szczebel finałowy musiał przebrnąć przez trzy kolejne etapy turnieju i tak w swojej pierwszej walce pokonał reprezentanta Czech (3-2), następny był rywal z Turkmenistanu (4-1) a w półfinale Damian Durkacz zwyciężył Amerykanina Freudisa Rojasa, który jest aktualnym medalistą Mistrzostw Świata (aż 5-0!). W walce finałowej, która była transmitowana w TVP SPORT, reprezentant Polski uległ Kazachowi Bekdauletowi Ibragimowowi (4-1).

Bardzo dobry występ Damiana Durkacza zauważyli dziennikarze z całej Polski, Przegląd Sportowy pisze ,,Spośród Polaków, do finału awansował jedynie Damian Durkacz (64 kg), a ćwierćfinały oprócz niego przebrnęli tylko Mateusz Kostecki (69 kg) i Rafał Perczyński (75 kg). 19-latek Durkacz odniósł spory sukces. W półfinale w świetnym stylu pokonał brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw świata, Amerykanina Freudisa Rojasa. Wygrał trzy pojedynki, a w finale uległ Kazachowi Bekdauletowi Ibragimowowi.”, zaś www.sport.tvp.pl ,,Objawieniem XXXV turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma jest 19-letni Damian Durkacz (64 kg). Młokos w półfinale rozprawił się w efektownym stylu z aktualnym medalistą mistrzostw świata, Amerykaninem Freudisem Rojasem. – To dla mnie kolejny szczebel do sukcesu. Czuję, że mogę rywalizować z najlepszymi – powiedział triumfator”.

Coraz głośniej mówi się o sporych szansach Damiana Durkacza na reprezentowanie naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich.

Serdecznie gratulujemy Daminowi Durkaczowi i jego trenerowi Ireneuszowi Przywarze i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe tego duetu.