IV liga piłki nożnej: Zwycięstwo Concordii Knurów w Pszczynie!

0
530

Concordia Knurów odniosła dziś na wyjeździe bardzo cenne zwycięstwo, pokonując Iskrę Pszczyna 0-2. Jednak byt naszego zespołu w IV lidze nadal jest niepewny.  

Wiadomo że z IV ligi zdegradowane zostanie pięć zespołów a jeśli z III ligi spadnie Unia Turza Śląska, która dziś po dramatycznym spotkaniu zremisowała w Częstochowie z tamtejszą Skrą 1-1, zdobywając bramkę wyrównującą w 90 minucie meczu, to zespół, który zajmie 13 miejsce w tabeli IV ligi będzie musiał rozegrać baraż o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym. Concordia zajmuje obecnie 12 pozycję w lidze, jednak ma tyle samo punktów, co zajmująca 13 miejsce Spójnia Landek, tyle samo punktów maja również Wilki Wilcza, które są na 14 pozycji w lidze i mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Wszystko rozstrzygnie się już 10 czerwca, kiedy to nasz zespół rozegra ostatni mecz w tym sezonie, przeciwnikiem Concordii będzie lider IV ligi, który rozegra wkrótce baraże (udział w nich ma już zapewniony) o awans do III ligi, LKS Bełk, jeśli to spotkanie, które odbędzie się w Knurowie Concordia wygra, to utrzyma się na 100% wśród IV ligowców. W przypadku remisu lub porażki pozostanie nam liczyć na porażki zespołów z Wilcze i Landka.

Trzymamy kciuki za Concordią i życzymy utrzymania w IV lidze.

ISKRA PSZCZYNA- KS CONCORDIA KNURÓW

                         0-2 (0-0)    

58′ [0-1] Michał Zieliński (karny)
81′ [0-2] Michał Zieliński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here