IV Liga Piłki Nożnej: CONCORDIA ZREMISOWAŁA U SIEBIE Z LIDEREM.

0
298

Wczoraj zawodnicy Concordii Knurów rozgrywali bardzo ważne spotkanie, które mogło zdecydować o być albo nie być w kolejnym sezonie IV ligowych rozgrywek dla naszego zespołu. Nasza drużyna zmierzyła się u siebie z liderem rozgrywek, zespołem LKS Bełk, mecz zakończył się podziałem punktów.

W przypadku porażki naszemu zespołowi pozostałoby liczyć na korzystne wyniki innych drużyn w ostatniej ligowej kolejce, pewne utrzymanie w IV lidze gwarantowało jedynie zwycięstwo Concordii, jednak pokonać lidera nie jest łatwo… Przypomnijmy że spotkanie obu zespołów w rundzie jesiennej zakończyło się zwycięstwem u siebie LKS Bełk aż 5-0.

Sobotnie spotkanie było zacięte i wyrównane od pierwszej do ostatniej minuty. Nasza drużyna grała zdecydowanie, często na pograniczu faulu, co owocowało żółtymi kartkami. Pierwsza bramka padła w 40 minucie, zdobył ją z rzutu wolnego kapitan naszej drużyny, Michał Zieliński. Do przerwy prowadziła Concordia. Po postawie w drugiej części gry zawodników LKS Bełk widać było że musieli w szatni dostać niezłą reprymendę od byłego zawodnika Concordii a obecnie trenera LKS Jarosława Kupisa. W 72 minucie szczęście uśmiechnęło się do zawodników z Bełku, po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Piotr Bysiec., wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów. Warto zauważyć że spotkanie obserwowało więcej kibiców niż zwykle, miejmy nadzieję że Concordia w nowym sezonie w końcu wróci na obiekt przy ulicy Dworcowej i tam też frekwencja na trybunach będzie większa.

Jaki będzie dalszy ligowy byt naszego zespołu zdecyduje jeszcze kilka czynników, między innymi w III lidze, jednak prawie pewne jest już utrzymanie bez konieczności rozgrywania baraży przez Concordię.
Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, iż przed tym spotkaniem podopieczni trenera Damiana Mehlicha, zawodnicy Concordii z rocznika 2004/2005 wręczyli trenerowi Zbigniewowi Matuszkowi pamiątkowe zdjęcia w ramie. Trener Matuszek był pierwszym trenerem tego rocznika zawodników Concordii.