GLIWICE: INFORMACJA NA TEMAT PARKINGU PRZY STAROSTWIE.

0
448

Przypominamy, że zmieniły się zasady pozostawiania samochodów na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

Dla klientów starostwa przeznaczony jest parking, którym wjeżdża się od ul. Królowej Bony. Jest on bezpłatny dla osób, które załatwiają sprawy w urzędzie lub instytucjach mieszczących się w budynku starostwa. Trzeba jednak przestrzegać zasad regulaminu parkingu.

Kierowca przy wjeździe musi pobrać bilet z terminalu wjazdowego usytuowanego przed szlabanem. Gdy czas parkowania wynosi nie więcej niż jedną godzinę, po załatwieniu swych spraw można spokojnie wrócić do samochodu i odjechać – przy wyjeździe wystarczy jedynie wsunąć bilet w wyznaczone miejsce na terminalu wyjazdowym.

Jeśli klient parkuje dłużej niż 1 godzinę, musi ostemplować swój bilet w wydziale lub w instytucji mieszczącej się w budynkach starostwa, w których załatwiał sprawę. Następnie powinien „wyzerować” swój bilet przy wychodzeniu z urzędu. Robi się to w dwóch miejscach: w Biurze Obsługi Klienta i w dyżurce ochrony, które mieszczą się na parterze budynku, przy wyjściu głównym. Dzięki temu wyjedzie z parkingu bez uiszczania opłat.

Osoby, które tego nie dokonają, muszą zapłacić 10 zł (bilonem, bo automat nie przyjmuje banknotów) za każdą rozpoczętą godzinę parkowania. Trzeba przy tym pamiętać, że automat w którym uiszcza się opłatę, nie wydaje reszty, należy więc zapłacić wyliczoną kwotę.

Źródło i foto: www.starostwo.gliwice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here